NBA: Dużo napięcia w meczu Rockets – Spurs. Niesamowita końcówka!

1
2756

Spotkanie Houston Rockets – San Antonio Spurs było pełne napięć i dramaturgii. James Harden wdał się w przepychankę, potem faulował w ataku, a Rockets przegrywali już różnicą 25 punktów! Potrafili jednak tę stratę odrobić i wygrać 109:107.

Jak codziennie rano wyniki, skróty i krótkie relacje opublikowaliśmy wcześnie rano (link tutaj). Spotkanie RocketsSpurs zasługuje jednak na specjalne wyróżnienie. Towarzyszyło mu sporo napięć, ale rywalizacji tych drużyn zawsze ono towarzyszy.

W pierwszej kwarcie doszło do spięcia Jamesa Hardena z DeJountem Murray’em.

W drugiej Harden faulował w ataku uderzając Loonie Walkera.

Najważniejsza jest jednak historia wyniku tego spotkania. 3:20 przed końcem drugiej kwarty Spurs prowadzili 63:38, a więc różnicą 25 punktów. Trzecią odsłonę Rockets wygrali 30:17, a w czwartej kontynuowali pogoń, którą świetnie pokazuje to nagranie:

Powrót z -25 to największy „comeback” w historii Rockets.

Russell Westbrook zdobył 31 punktów, a James Harden 28. Ben McLemore dodał 17 z ławki. Dla Spurs LaMarcus Aldridge rzucił 19, a Bryn Forbes 18.

Houston Rockets – San Antonio Spurs 109:107

Statystyki na ESPN

Skrót meczu:

Wyniki NBA: Historyczny powrót Rockets, zwycięska akcja Lillarda, seria Bucks przerwana

• Poprzedni artykułNBA: Kto może wkrótce zmienić drużynę?
    Następny artykułWyniki NBA: Pacers przerywają serię wygranych Lakers!
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.