Niby na emeryturze, ale ciągle sportowo aktywny i – jak się okazuje – gotowy do kolejnych wyzwań. Tim Duncan próbuje swoich sił w MMA i według trenera, już teraz byłby gotów walczyć z profesjonalistami. Czy doczekamy się byłego zawodnika San Antonio Spurs w klatce?

Tim Duncan mimo iż nie jest już aktywnym sportowcem, postanowił utrzymać swoje ciało w dobrej formie. Były gracz San Antonio Spurs w poprzednim sezonie był częstym gościem ośrodka treningowego drużyny, z którą spędził 20 lat. Pracował m.in. z LaMarcusem Aldridgem i Pauem Gasolem. 5-krotny mistrz nadal bardzo chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wielu przewiduje, że prędzej czy później wróci do NBA jako członek trenerskiego sztabu.

Na razie jednak Duncan odpoczywa od zgiełku najlepszej ligi świata i sprawdza się na nowych frontach, m.in. w sztukach walki. Jego trener – Jason Echols podzielił się ostatnio wideo z treningu Duncana. Nie jest łatwo, gdy Twoim rywalem jest ponad 2-metrowy gość.

Echols nie ukrywa, że treningi z Duncanem są dla niego trudnym wyzwaniem, głównie przez wzrost Tima. Podczas jednej z sesji trener doznał kontuzji bicepsa. Zatem były zawodnik Spurs posiada umiejętności, które mógłby wykorzystać w klatce. Według Echolsa, byłby w stanie rywalizować z profesjonalnymi zawodnikami MMA. – Cały czas chce się uczyć i rywalizować. Wkłada w to bardzo dużo serca. Na pewno byłby w stanie wyjść i walczyć – mówił trener Duncana w rozmowie z Bleacher Report.

Mimo wszystko Echols nie zachęca Duncana do zrobienia tego kroku. Nie chciałby oglądać legendy San Antonio Spurs w sytuacji, w której otrzymuj serię ciosów od naprawdę dobrze wyszkolonego rywala. Z drugiej strony nie zaprzecza, iż 41-latek łatwo skóry by nie sprzedał. Dlaczego Duncan wybrał akurat MMA? Niewykluczone, że namówił go do tego były kolega z drużyny – dekadę starszy David Robinson, który również trenował z Echolsem. Rzekomo legendy Spurs już sparowali i rzekomo jest z tego jakieś wideo…

fot. Keith Allison, Creative Commons

NBA: Lakers zapolują na LeBrona i George’a!


Dodaj komentarz

3 komentarzy do "NBA: “Duncan nadaje się do MMA”"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tomasz81
Gość

Jason Echols??? A co on ma do MMA 🙂 Specjalista z dyche 🙂 On cwiczy walki dla zabawy i dla rozwoju fizycznego zawodnikow SAS! Co Duncana to w MMA go nie widze ale juz w WRESTLINGU jak to kiedys zrobil MALONE I RODMAN to jak najbardziej 🙂

Cikos
Gość

Mam nadzieję,ze rozumieniu się na drobne.Przeciez to tak,jakby 40 letni zawodnik MMA chciał zagrać w kosza z Duncanem.
Traktuje te informacje w kategorii pudelkowych.

Rad33
Gość

Obejrzałem filmik i muszę stwierdzić ,że jeżeli Duncan wyszedłby do walki nawet w jakiejś lokalnej organizacji MMA ,to pierwszy lepszy zawodnik spuścił by mu szybki łomot. Zapewne nagrali to video dla zabawy,Duncan chce dbać o formę więc sobie sparuje i tyle w temacie.