Dennis Smith miał ostatnio spory konflikt z trenerem Rickiem Carlislem. Zawodnik opuścił drużynę i nie brał udziału w treningach. Dallas Mavericks rzekomo aktywnie nim handlują. Mimo to strony znalazły wspólny język i Smith wkrótce wznowi pracę z resztą zespołu. To jednak dopiero początek. 


Z uwagi na bardzo dobrą grę Luki Doncicia, Dallas Mavericks mieli zrezygnować z Dennis Smitha Jr i cały obwód budować wokół utalentowanego Słoweńca. To spowodowało, że notowania DSJ mocno spadły. Pojawiły się doniesienia, iż Mavs aktywnie zawodnikiem handlują i sprawdzają, co są w stanie dostać za niego w zamian jeszcze przed 7 lutego, czyli zamknięciem zimowego okienka transferowego.

Zamieszanie wokół gracza spowodowało, że automatycznie spadła jego wartość. Na domiar złego problemy zdrowotne nie pozwalają mu potwierdzić formy na parkiecie. W ostatnim czasie Smith zmagał się z chorobą i nie mógł grać. W mediach coraz częściej zaczęły pojawiać się doniesienia o konflikcie zawodnika z trenerem. Ale to właśnie Rickowi Carlisle’owi udało się przekonać drugoroczniaka, by wznowił pracę z drużyną.

Zarówno trener, jak i gracz zdawali sobie sprawę, że jego nieuzasadniona absencja zaszkodzi jego wartości. Po bardzo dobrym pierwszym sezonie w barwach ekipy z Dallas, w drugim Smith miał zbudować mocny duet u boku Doncicia. Mavericks zaskoczyło to, jak szybko Doncić będzie w stanie wejść w buty lidera, dlatego drużyna znaczną większość swojej uwagi przekierowała na Słoweńca. Siłą rzeczy potrzeby DSJ spadły na drugi plan.

– Bardzo się cieszę, że wrócę do pracy z moimi kolegami – mówi Smith Jr. – Czuję się już znacznie lepiej i odbyłem właśnie bardzo dobry trening. Nie było mi łatwo podczas tego okresu poza zespołem. Jestem jednak gotowy wrócić na parkiet i pomóc mojej drużynie zwyciężać – dodaje. Słowa wyciągnięte prosto z podręcznika PR. Smith jest jeszcze młody, więc niewykluczone, że frustracja nieciekawym stanem rzeczy i tak zacznie wychodzić.

Wyjątkowy dzień dla całej NBA


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Mamy kod na dodatkowe 20% zniżki

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mat26 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mat26
Gość
mat26

Wcale się nie dziwię. Zbyt małe pole manewru