W nocy z wtorku na środę, Los Angeles Clippers w wygranym meczu z Charlotte Hornets zaimponowali formą zza łuku, dwa dni wcześniej byli na przeciwległym biegunie.


Cofnijmy się do meczu w Kanadzie, rozegranego 3 lutego. Zespół jedynego Polaka w NBA trafił zaledwie dwie próby za trzy na 12 oddanych. Pod względem liczby celnych trójek to najgorszy wynik w pojedynczym meczu obecnego sezonu. Ostatni mecz w lidze, w którym drużyna trafia tylko dwa razy za trzy oglądaliśmy w kwietniu 2018, w końcówce zeszłego sezonu. Drużyną która tego dokonała byli… Los Angeles Clippers (przedostatni mecz LAC poprzednich rozgrywek).

W obecnym sezonie rekordowo mało celnych rzutów za trzy miało do niedawna kilka zespołów: Cavaliers, Suns, Wizards, Spurs, Bulls i Pacers – wszystkie one trafiały po trzy razy. Jakby tego było mało, 12 prób zza łuku Clippers to również negatywny rekord tego sezonu. Dotąd najmniej rzucali Pacers w październiku, ale przy 13 rzutach trafili pięć.

Minęły dwa dni. Los Angeles Clippers w meczu z Charlotte Hornets trafili 18 rzutów trzypunktowych, oddając ich 24 – co daje świetne 75% skuteczności.

W historii całej ligi był tylko jeden zespół, który trafił taką liczbę rzutów powyżej 75% i byli to… Los Angeles Clippers. Mecz z 18/23 zagrali w grudniu ubiegłego roku z Warriors.

Lista zespołów trafiających minimum 14 rzutów za trzy, osiągając przy tym co najmniej 75% skuteczności wygląda następująco:

  • 18/23 Clippers 2018
  • 18/24 Clippers 2019
  • 16/19 Spurs 2019
  • 15/20 Pelicans 2014
  • 14/17 Bulls 2005
  • 14/18 Mavs 2005
  • 14/18 Pistons 2012

Co ciekawe, zwycięstwo w meczu z taką skutecznością i liczbą celnych rzutów za trzy wcale nie jest oczywiste. Wśród siedmiu wyżej wymienionych zespołów, drużyny Clippers z grudnia oraz Pistons sprzed siedmiu lat mimo świetnych osiągnięć strzeleckich nie potrafiły wygrać swoich meczów.

NBA: Uczestnicy konkursu rzutów za trzy statystycznym okiem

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kork von DonnersmarckK-Pax Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kork von Donnersmarck
Gość
Kork von Donnersmarck

Łódzka meblościanka mocno osłabia ten zespół.

K-Pax
Użytkownik
K-Pax

Tak jak Ty rangę tego forum.

Kork von Donnersmarck
Gość
Kork von Donnersmarck

Tak, to znany mechanizm – gdy wejdziesz między wrony musisz krakać jako one. Gdy masz inne zdanie – zaniżasz rangę:)