NBA: Beverley znowu prowokuje Westbrooka

by Michał Kajzerek | 18 kwietnia 2017 13:33

Houston Rockets zdominowali Oklahomę City Thunder w pierwszym meczu play-offów pomiędzy drużynami, m.in. za sprawą znakomitej obrony Patricka Beverleya na Russellu Westbrooku. Panowie mają wspólną historię, która sięga wielu bezpośrednich rywalizacji. Mogą być ciekawym wątkiem pierwszej rundy play-offów.

Russell Westbrook kryty przez Patricka Beverleya trafił tylko 6 z 23 prób podczas pierwszego starcia Oklahomy City Thunder z Houston Rockets. Słaby mecz lidera OKC pozwolił Jamesowi Hardenowi wykorzystać okoliczności i poprowadzić swój zespół do pewnego zwycięstwa. Wszyscy jednak zgodnie przyznawali, że postawa w obronie Beverleya zasłużyła na równie wiele uznania.

Interesujące będzie to, jak historia między Patrickiem i Russellem się rozwinie. To kolejny rozdział ich bezpośredniej rywalizacji. Wystarczy obejrzeć krótki filmik przygotowany przez SBNation, by uświadomić sobie, że panowie naprawdę zdążyli zajść sobie za skórę. Skoro pierwszy pojedynek wygrał defensywnie nastawiony Beverley, możemy się spodziewać, iż Westbrook w kolejnym starciu spróbuje rywalowi udowodnić dominację w ataku.

The latest installment of Beef History:

PAT BEVERLEY VS. RUSSELL WESTBROOK pic.twitter.com/nLpXoapnyS[1]

— SB Nation NBA (@SBNationNBA) 17 kwietnia 2017[2]

Przypomnijmy, że cztery lata temu to agresywna obrona Beverleya doprowadziła do sytuacji, w której Westbrook doznał poważnej kontuzji kolana i potrzebował operacji łąkotki. Russell zwolnił akcję, by poprosić o przerwę na żądanie. W tym momencie Pat przyspieszył i wpadł prosto w kolana rozgrywającego Thunder. – Nie chciałem, by stała mu się krzywda, ale próbowałem takich przechwytów już wcześniej i się udawało – mówił.

Beverley zapowiedział wówczas, że w każdym kolejnym pojedynku będzie walczył z Westbrookiem równie zaciekle. Pierwsza runda play-offów przeciwko drużynie jego rywala musi smakować wyjątkowo dobrze dla zawodnika Rockets. Kolejna odsłona tej rywalizacji w nocy ze środy na czwartek o 2:00.

NBA: Fizdale bez litości dla sędziów[3]




Endnotes:
  1. pic.twitter.com/nLpXoapnyS: https://t.co/nLpXoapnyS
  2. 17 kwietnia 2017: https://twitter.com/SBNationNBA/status/854085246127656960
  3. NBA: Fizdale bez litości dla sędziów: http://probasket.pl/nba-fizdale-bez-litosci-dla-sedziow/

Source URL: http://probasket.pl/nba-beverley-znowu-prowokuje-westbrooka/