NBA: 37 punktów Irvinga, triple-double Hardena. Faworyci wygrywają

18
4239

Boston Celtics dzięki imponującej końcówce kolejny raz pokonali Indianę Pacers. Milwaukee Bucks nie dają żadnych szans Detroit Pistons. Houston Rockets biją Utah Jazz.

Boston Celtics – Indiana Pacers 99:91

– W pierwszym meczu Celtics odskoczyli rywalom w trzeciej kwarcie. Tym razem Pacers zagrali słabo w czwartej części spotkania. 31:12 w ostatnich 12 minutach przesądziło o wyniku spotkania. Jeszcze na 12 sekund przed końcem goście mieli szansę na odrobienie strat (a chwilę wcześniej jeszcze prowadzili). Było 94:91 dla Bostonu, a piłkę mieli Pacers. Wesley Matthews fatalnie wznowił grę, rzucając w ławkę po drugiej stronie parkietu. Końcówka należała już do gospodarzy, którzy dopięli swego. Wynik serii 2:0.

Kyrie Irving zdobył 37 punktów. Jayson Tatum dodał 26.

Bojan Bogdanović zdobył najwięcej punktów dla Pacers: 23.

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 120:99

– Co prawda to tylko Pistons bez swojego najlepszego zawodnika, ale Bucks wyglądają na zespół, który może naprawdę dużo zdziałać w tegorocznych play-offach. Ten zespół zajdzie tak daleko, jak mocno pociągnie ich Giannis Antetokounmpo. W tym meczu w pierwszej połowie zastosowano na nim twardą, skuteczną obronę, a on sam zbyt dużo razy faulował. Przyniosło to skutek, bo Pistons prowadzili do przerwy 59:58. Po przerwie Grek się przebudził i znów rządził na parkiecie, dzięki czemu Bucks dowieźli spokojne zwycięstwo. Wynik serii 2:0.

Eric Bledsoe zdobył 27 punktów. Giannis rzucił 26 punktów, dokładając do tego 12 zbiórek. Khris Middleton zdobył 24 punkty.

Luke Kennard zdobył 19 punktów dla Pistons. Po 18 rzucili Andre Drummond (+16 zbiórek) i Reggie Jackson.

Houston Rockets – Utah Jazz 118:98

– Rockets pewnie wygrali drugi mecz. Wynik może nawet nieco zakłamywać obraz spotkania, bowiem w końcówce Mike D’Antoni dał odpocząć swoim gwiazdom, puszczając na parkiet rezerwowych. Głównie dzięki temu Jazz wygrali ostatnią kwartę 31:23. Przewaga Houston na boisku była widoczna. Póki co, Harden naprawdę daje radę w play-offach. Wynik serii 2:0.

James Harden zdobył 32 punkty, 13 zbiórek i 10 asyst. To jego trzecie triple-double w play-offach.

Ricky Rubio i rezerwowy Royce O’Neale zdobyli po 17 punktów dla Utah Jazz.

Harden znów pastwił się nad Rubio…

NBA: Harden jest okrutny dla Rubio. Strasznie go szkolił!

12 Comment authors
RuspectmackikiKork von DonnersmarckMarian Paździoch syn JózefaTiger Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
icenumerocinq
Użytkownik

Właśnie skończyłem oglądać Pacers-Celtics. Aż się przypomina stara dobra defensywna koszykówka. Mecze zacięte. Po tych dwóch meczach potwierdza się moje wrażenie, że Kyrie nie do końca pasuje do tej drużyny. A jednocześnie bez niego Celtics mogliby nie wyciągnąć tych zwycięstw. Podobna sprawa jest z KD w Warriors. Wcześniej grali bardziej drużynowo, płynnie, ale nie byli tak mocni w końcówkach i brakowało clutch playera. To samo jest w Celtics. Taka jest chyba cena za posiadanie gwiazdy mogącej przesądzić o zwycięstwie.

Jerzu
Jerzu

O, to, to… Całe środowisko zachodzi w głowę – co z tymi Celtics? A wniosek jest dość prosty i opisałeś go w całości. Siła Bostonu w playoffach to dobra forma kluczowych graczy u schyłku sezonu, Brad Stevens oraz własny parkiet. Irving jest wspaniały i nawet nie można tu mówić, o egoizmie. Ale… no, właśnie…

Użytkownik

Jestem ciekaw jak to się rozwinie w dalszej części playoff i co się wydarzy jak natrafią na pierwsze trudności. Chyba, że będą grać w taki sposób, że nie natrafią 😉

cormac
cormac

znowu comeback celtics….2-0 ale nie przekonują, Pacers grają bez najlepszego gracza a mogli urwać im jeden mecz, BOS jako jeden z faworytów wschodu póki co nie imponuje

Użytkownik

Nie przekonują, mają dużo strat wymuszonych dobrą defensywą Pacers. ALE wygrywają. Końcówki należą do nich. Oczywiście wcale się nie zdziwię jeśli teraz Pacers u siebie odrobią, bo grają jak równy z równym choć czegoś brakuje w końcówkach.

Ruspect

komunikacji i wtopili z W.Matheusem.Mam nadzieję ,że się go jak najszybciej pozbędą

irek
irek

czy Houston z taka forma rozjada GSW? graja naprawę dobrze !! brodacz w gazie !!

Tiger
Tiger

Pistons tym razem dużo lepiej, mieli dobre pomysły na ten mecz i wybili z rytmu miejscowych. Ale niestety ich mankamentem była skuteczność, 37 % a rywale 52% i to jest przyczyna porażki Tłoków. Do tego zaspali trochę w trzeciej kwarcie i jest wynik jaki jest aczkolwiek on nie do końca oddaje, co się działo na parkiecie. Zobaczymy jak to się potoczy w Detroit, trzeba poprawić skuteczność a to może być otwarty mecz.

tłoknr1
tłoknr1

też to zauważyłem , jednak nie czuję jakiś szans , obawiam się że nawet jeden mecz będzie ciężko urwać , choć to sport wiec w sumie wszystko możliwe ………….do teraz nie kumam jak tampa bay mogła tak skończyć , a kibicowałem im

Tiger
Tiger

A Flames są o krok, znowu przegrali, druga jedynka w poważnych opałach. Tampa 0-4 to jest szok!

Marian Paździoch syn Józefa

W rywalizacji Huston – Jazz szykuje się szybkie 4:0 bo broda i spółka musieliby mieć wyjątkowo słaby dzień aby Jazz ich ograli. Podobnie w starciu Bucks – Pistons jak ci drudzy urwą z jeden mecz to będzie sukces.

cormac
cormac

spokojnie, Utah u siebie a na wyjeździe to 2 różne drużyny

U siebie też dostaną po du.. bo są po prostu za słabi na Houston. Może trochę mniej niż na wyjeździe ale ugranie jednego meczu to będzie szczyt możliwości tego zespołu.

Alonzo
Alonzo

Hardena może tylko zatrzymać kontuzja. To co wyprawiał przez cały sezon i teraz w PO, to jest coś niesamowitego. Crossover na Rubio, pokazał jak jest różnica między JH a graczami Utah. Malkontenci pisali przed PO że JH przestanie grać w PO. Rzeczywiście przestał – buahahahaha.

cormac
cormac

noo, prawie quarter-double, zabrakło tylko 2 strat

Alonzo
Alonzo

Noo, to bedziesu mógł napisać za 2 najdalej 3 mecze jak Utah pojedzie na wakacje. Buhahahaha.

Kork von Donnersmarck

Harden to świetny zawodnik. Jeśli ktoś sądzi inaczej to cóż… sugeruję zająć się śledzeniem fińskiej ligi curlingu,

mackiki
mackiki

dopiero teraz PO sie zaczynaja od meczów rewanzowych zobaczymy czy zespoly przegrywajace 2-0 wyrownaja rywalizacje i zacznie sie gra na powaznie