Polacy potrafili długimi fragmentami prowadzić z Niemcami, ale ostatecznie to gospodarze wygrywają 92:84 w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Hamburgu. Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają w środę o godz. 18:30 w Lublinie, a rywalem będzie Holandia. Transmisja w TVP Sport.

Skuteczne akcje Damiana Kuliga i Mateusza Ponitki na początku spotkania sprawiały, że kadra prowadziła 8:7. Rywale ciągle byli blisko, bo świetnie grał Paul Zipser, ale to Biało-Czerwoni byli stroną przeważającą. Mogli liczyć na kreatywność poszczególnych zawodników oraz na kolejne trafienia Aarona Cela. Dzięki trójce Ponitki w ostatniej sekundzie Polacy po 10 minutach prowadzili nawet 26:20.

Dobra obrona sprawiała, że ekipa trenera Mike’a Taylora mogła grać szybciej w ataku, a w dodatku ciągle trafiała – po rzucie z dystansu Michała Sokołowskiego przewaga wzrosła więc do dziewięciu punktów. Dennis Schröder starał się zwiększyć tempo akcji Niemców, ale nie przynosiło to spodziewanych rezultatów. Biało-Czerwoni ciągle pokazywali twardą defensywę, a po rzutach wolnych Adama Waczyńskiego prowadzili nawet 12 punktami. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:36.

Trener Taylor zawęził w tym spotkaniu rotację i długo stawiał na sprawdzone ustawienia. Na początku trzeciej kwarty bardzo ważne rzuty trafiał Aaron Cel, a to pozwalało naszej kadrze na utrzymywanie przewagi. Ponadto dobre wejście na parkiet zanotował Kamil Łączyński. Niezłe fragmenty w wykonaniu Daniela Theisa sprawiały, że gospodarze odrabiali straty, a po trójce Schrödera przegrywali już tylko 61:62 po 30 minutach gry.

Zawodnik Oklahoma City Thunder włączył jeszcze wyższy bieg w czwartej kwarcie i bardzo szybko sprawiał, że to jego zespół objął prowadzenie. Po późniejszej akcji Theisa ich przewaga wzrosła nawet do siedmiu punktów. Polacy nie zamierzali się poddawać – po trójkach Ponitki, Koszarka i Waczyńskiego mieliśmy ponownie remis! Rywale korzystali z tej samej broni, a Biało-Czerwoni musieli gonić wynik. Dennis Schröder w końcówce był jednak nie do zatrzymania. Ostatecznie Niemcy wygrali 92:84.

W środę o godz. 18:30 w Lublinie Polacy zagrają z Holandią. Transmisja w TVP Sport.

– Pracowaliśmy w ostatnich tygodniach bardzo ciężko, a podczas turnieju w Pradze było widać zmęczenie. Pierwsze mecze w Hamburgu też nie były najlepsze, ale dzisiaj byliśmy skoncentrowani i pokazaliśmy zespołową koszykówkę. Czasami potrzeba chwili, aby zespół się scalił, szczególnie z tak młodymi zawodnikami. Dzisiaj po raz pierwszy pokazaliśmy standardową rotację, a na boisku zobaczyliśmy konsekwencję, intensywność i zespołowość – mówił po meczu trener Mike Taylor.

źródło: Kosz Kadra

Niemcy – Polska 92:84 (20:26, 16:18, 25:18, 31:22)

Niemcy: Schröder 33, Theis 17, Zipser 10, Kleber 9, Giffey 5, Voigtmann 4, Akpinar 4, Barthel 4, Lo 3, Obst 3, Bonga 0, Thiemann 0

Polska: Ponitka 17, Waczyński 16, Kulig 14, Koszarek 9, Cel 9, Sokołowski 8, Balcerowski 6, Łączyński 5, Gruszecki 0, Hrycaniuk 0, Wojciechowski 0