King Wilki Morskie Szczecin po dwóch przegranych meczach z rzędu odniosły zwycięstwo pokonując w ubiegłą sobotę po emocjonującej końcówce Trefl Sopot. Zapraszamy na krótką rozmowę z trenerem Wilków, Markiem Łukomskim.


Wilki pokonały po bardzo emocjonującym meczu Trefla, jednak z gry drużyny nie był Pan zadowolony. Co w takim razie nie szło, tak jak powinno?

Marek Łukomski: Bardzo słabo weszliśmy w mecz. Daliśmy Treflowi złapać odpowiedni rytm. Jeśli chcemy wygrywać na wyjeździe to nie możemy sobie na to pozwolić w kolejnych spotkaniach.

Mimo dobrych graczy podkoszowych, Pański zespół jest jednym z najsłabiej zbierających drużyn w lidze. Z czego to wynika?

Zbiórki są naszą największą bolączką. Ciągle pracujemy żeby poprawić się w tym elemencie. W niedzielę zagramy z Polfarmexem i myśląc o wygraniu tego meczu musimy zdecydowanie poprawić walkę o zbiórki.

Po 21 meczach King Wilki Morskie mają bilans 10-11 i zajmują 9.miejsce w tabeli. Co Pana bardziej zadowala w tym sezonie – gra zespołu, czy jednak bilans?

Bilans na pewno moglibyśmy mieć lepszy. Nikogo z nas on nie zadowala. Co do gry to wiem, że możemy grać lepiej. Po przyjściu do naszego zespołu Russella i Brandona wygląda to lepiej w ataku, lecz możemy ciągle poprawić naszą zespołową obronę.

Paweł Kikowski rozkwita pod Pana skrzydłami. Uważa Pan, że taki gracz przyda się kadrze Mike’a Taylora w trakcie wrześniowych eliminacji EuroBasketu?

Najważniejsze że Paweł ustabilizował formę, jest regularny od pierwszego meczu. Na pewno jest w kręgu zainteresowań trenera Mike’a Taylora i z tego co znam Pawła to wiem, że gdyby dostał powołanie, to zrobi wszystko żeby wywalczyć sobie miejsce w ostatecznej dwunastce.

W dniu jutrzejszym zmierzycie się z Polfarmexem Kutno. Zwycięstwo z zespołem z najlepszej ósemki TBL jest teraz Wilkom bardzo potrzebne.

Każde zwycięstwo jest nam bardzo potrzebne. Walka o Play Off jest bardzo zacięta i musimy starać się wygrywać z zespołami, które aktualnie są od nas wyżej w tabeli.

Spotkanie w Szczecinie zostanie rozegrane w niedzielę 14. lutego o godzinie 18:00. Wszystkich miejscowych kibiców serdecznie zapraszamy na mecz do hali Azoty Arena.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o