Magic: Nie chcemy zmieniać rzutu Lonzo

Magic: Nie chcemy zmieniać rzutu Lonzo
Listopad 14 10:39 2017 Print This Article

Los Angeles Lakers wygrali poprzedniej nocy z Phoenix Suns, ale Lonzo Ball ponownie przetoczył się obok meczu trafiając tylko 3/10 z gry. Drugi numer draftu ma spore problemy z przełamaniem swojej niemocy, która ciągnie się od początku rozgrywek.

Siłą rzeczy coraz więcej osób zaczyna pytać o ewentualną próbę zmiany rzutu pierwszoroczniaka. Lonzo Ball w 13 meczach rozgrywek notował na swoje konto średnio 9 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst, trafiając bardzo słabe 31,4% z gry i 25% z dystansu. Nietypowa mechanika rzutu gracza Los Angeles Lakers staje się więc coraz większym punktem zapalnym. Jednak prezes drużyny – Magic Johnson nie przewiduje żadnych aktywności związanych z uczeniem Lonzo rzucać jakkolwiek inaczej.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że Lonzo rzuca w ten sposób przez całe życie – mówi Magic. Podczas swojego jedynego sezonu w UCLA, Ball trafiał znacznie lepsze 55% z gry i 40% z dystansu. NBA zaskoczyło go swoją intensywnością w obronie. Bardzo często oddaje próby z nieprzygotowanych pozycji. – Po prostu chcemy mu pozwolić grać tak, jak robił to do tej pory. Pozwólmy mu rzucać i miejmy nadzieję, że w końcu te rzuty zaczną wpadać – dodał Johnson.

Równie dużo cierpliwości wobec pierwszoroczniaka wykazuje trener Luke Walton, który stara się przerzucić uwagę na fakt, że Ball bardzo dobrze radzi sobie z obowiązkami play-makera. Jego potencjał pozwala mu jednak na znacznie więcej. Sztab szkoleniowy nie chce za bardzo mieszać w mechanice Balla. – Jeśli do końca sezonu sytuacja się nie poprawi, na pewno z nim usiądziemy i porozmawiamy o tym, jak możemy ten rzut poprawić. Udowodnił, że jest w stanie trafiać, więc na razie po prostu pozwalamy mu rzucać – skończył Magic.

Mecz z Milwaukee Bucks był jedynym w sezonie Balla, w którym ten trafił co najmniej 50% swoich rzutów.

Wyniki NBA: Dobry występ Gortata i łatwa wygrana Wizards


Michał Kajzerek
Michał Kajzerek

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Magic: Nie chcemy zmieniać rzutu Lonzo"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Dzejkob
Gość

Nie zmieniać..nie w tym roku napewno !!niech oddaję setki rzutów no i w grze więcej wyjazdów oprócz tego ćwiczyć,ćwiczyć i jeszcze raz..to co ma i PSYCHOLOG!!!bo w głowie siedzi że nie idzie.

Kobas
Gość

co ? -.- :-/ – przyznam , że za młodych lat – podstawówka/początek gimnazjum tez miałem podobną technikę rzutu, może nie aż tak rzucającą się w oczy, ale też wypychałem piłkę z prawego ramienia… jednak z czasem w tym też oglądając mecze NBA zmieniłem technikę i zdecydowanie dla mnie na PLUS ! Może rzuty będą wpadać, ale na poziome 30%, a przecież warto wykorzystać swój wzrost… takie pieprzenie

Reggie 31
Gość

Czyżby kolejna na siłę promowana gwiazda?$$$

wpDiscuz