SIG Strasbourg, z A.J. Slaughterem w składzie, przez całe spotkanie próbował odrobić straty z pierwszej kwarty. Niestety, mimo ambitnej pogoni sztuka ta się nie udała i rozgrywki Ligi Mistrzów Francuzi rozpoczęli od porażki.

A.J. Slaughter prawdopodobnie chciałby jak najszybciej zapomnieć o wtorkowym meczu. Rzucający nie mógł wstrzelić się w kosz Juventusu Utena. Podobny problem mieli również koledzy Slaughtera, trafiając jedynie 47% rzutów z gry. Dla porównania – gospodarze trafili 64% oddanych rzutów.

Mecz ustawiła pierwsza kwarta, którą gracze Juventusu wygrali aż 30:15. Koszykarze Strasbourga mieli zrywy w drugiej i czwartej kwarcie, jednak zabrakło lepszej gry w słabej dla obu drużyn trzeciej kwarcie.

W zespole gospodarzy na boisku pojawił się, znany z występów w Gdyni i Szczecinie, Ovidijus Galdikas. W 8 minut zdołał rzucić 4 punkty.

Linijka Slaughtera: 4 punkty (2/4 za 2, 0/5 za 3, 0/2 za 1), 2 zbiórki, asysta, strata, 23 minuty gry

Juventusu Utena – SIG Strasbourg 91:84