Mistrzowie Polski udanie rozpoczęli sezon. Najpierw wyraźne zwycięstwo w spotkaniu o Superpuchar, a potem efektowna wygrana we własnej hali z Polpharmą Starogard Gdański 110:72. Zapraszamy na krótką rozmowę z prezesem zarządu Anwilu Włocławek, Arkadiuszem Lewandowskim.

Marcin Rutkowski: Udanie rozpoczęty sezon. Najpierw Superpuchar w Kaliszu, a potem efektowne zwycięstwo w Hali Mistrzów z Polpharmą.

Arkadiusz Lewandowski: Tak, to prawda. Rzeczywiście dobre granie. W zasadzie w połowie 2 kwarty już było jasne, kto ten mecz wygra. Natomiast tak jak cały czas podkreślam, to jest dopiero początek i wszystko przed nami. Zobaczymy co dalej. Mecz na pewno trzeba uznać za bardzo udany.

Zaczynają się zaraz Puchary i można powiedzieć, że teraz to będzie takim głównym celem zespołu?

Taka kolej rzeczy. W zeszłym sezonie zaczęliśmy od nowa, po wielu latach przerwy, swoją przygodę w Europie. Rzeczywiście teraz pomysł jest taki, żeby coś w tej Europie udowodnić i ja podkreślam, że przy wszystkich komplementach, które dotychczas spotykają nasz zespół w Polsce, w Europie jest zupełnie inaczej. Inne budżety, klasowi gracze. To nie będzie na pewno łatwa grupa i miejmy nadzieję, że uda nam się ten cel minimum, czyli awans z grupy, wywalczyć.

Przed meczem z Polpharmą odbyła się ceremonia, po której pod dachem Hali Mistrzów zawisła trzecia już flaga, upamiętniająca kolejny triumf. Wspomnienia wróciły? Łezka w oku?

Jasne. Oczywiście że tak. To są miłe chwile, po to tak naprawdę to robimy. Do tego oprawa kibicowska, dobra frekwencja w hali. Całokształt, poczynając od tej flagi, wspomnień z zeszłego sezonu, aż po fantastycznych kibiców, którzy się świetnie bawią, to jest najlepsze w koszykówce co może być.

Kibiców Rottweilerów czeka teraz prawie miesiąc bez Anwilu we Włocławku.

Tak po prostu ułożył się terminarz w związku z na przykład problemami w innych halach, innych klubów. Nic nadzwyczajnego. Gramy trzy kolejki na wyjeździe i dwie pierwsze w BCL na wyjeździe. Chwila przerwy, ale mam nadzieję, że po niej kibice wrócą jeszcze bardziej zgłodniali koszykówki.

A Ci mogą oglądać akcje rodem z NBA.

No tak, Tony Wroten, Ricky Ledo. Ja bym też chciał zaznaczyć świetny mecz Chrisa Dowe. To jest bardzo inteligentny zawodnik. Także pokazał się z jak najlepszej strony, ale nie tylko on. Tak naprawdę cały zespół trzeba komplementować. Wygrana prawie 40 punktami mówi sama za siebie.

Włocławek, Marcin Rutkowski

Czy widzieliście już najnowszy PROBASKET LIVE? Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 21:00 na YouTube PROBASKET. Na żywo i w formie video. Możecie komentować i zadawać pytania.