Za Polakami na obczyźnie kolejny weekend zmagań. Dobre mecze rozegrali Adam Waczyński oraz Tomasz Gielo. Obydwaj zawodnicy dzięki solidnej formie pomogli swoim zespołom odnieść kolejne zwycięstwa. A jak spisali się pozostali kadrowicze?

Drużyna Adama Waczyńskiego, Unicaja Malaga, tym razem wygrała z Movistar Estudiantes Madryt 89:70. Polak w 25 minut spędzonych na parkiecie zanotował 13 punktów, 5 zbiórek i asystę.

Za ostatni mecz można też pochwalić Tomasza Gielo. Jego Divina Seguros Joventut pokonała Real Betis Energia Plus 81:76, a skrzydłowy zdobył 9 punktów i 3 zbiórki.

W Hiszpanii mieliśmy również okazję zobaczyć bezpośrednią rywalizację Polaków. Naprzeciwko siebie stanęli Przemysław Karnowski(MoraBanc Andorra) i Mateusz Ponitka (Iberostar Teneryfa). Po pokazie niezwykłej nieskuteczności obu drużyn zwycięska okazała się ekipa absolwenta Gonzagi.  Środkowy zanotował 6 punktów i 4 zbiórki, z kolei Mateuszowi Ponitce podobnie jak pozostałym klubowym kolegom udzieliła się słaba dyspozycja rzutowa (2/9 FG). Mimo to skrzydłowy uzbierał na swoje konto 7 punktów i 7 zbiórek. Wygrana 58:48 była dla MoraBanc pierwszą w tym sezonie.

Udanego weekendu nie miał za to Michał Michalak. Drużyna reprezentanta Polski wygrała co prawda 78:73 z Baskonią, ale zawodnik miał okazję szansę przebywać na parkiecie przez niecałe 8 minut, w trakcie których zanotował tylko po jednej zbiórce i asyście.

Przenieśmy się teraz do ligi tureckiej, gdzie Banvit pokonał po zaciętym meczu Trabzonspor 75:72. Przyzwoite zawody w wykonaniu Damiana Kuliga. Podkoszowy przez 16 minut gry zdobył 10 punktów i 5 zbiórek.

Ze zwycięstwa cieszył się również A.J. Slaughter. Jego drużyna, Asvel Lyon-Villeurbanne pokonała u siebie Chalons-Reims 93:80. Reprezentant Polski miał na koncie 12 punktów i 4 asysty.

Porażkę poniosła za to ekipa Jakuba WojciechowskiegoBetaland Capo d’Orlando, która musiała uznać wyższość Fiata Turyn. Gospodarze zwyciężyli 70:73, a polski środkowy rozegrał bardzo dobre spotkanie notując 6 punktów, 9 zbiórek oraz asystę. Co ciekawe, Polak był najlepszym zbierającym meczu.