Do rozpoczęcia EuroBasketu zostało dokładnie 456 dni. Reprezentacja Polski rozpocznie kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy 31 sierpnia. FIBA przygotowała kilka dni temu oficjalne logo imprezy.

Przypomnijmy, że EuroBasket 2017 rozegrany zostanie w Finlandii, Rumunii, Izraelu i Turcji. Polacy, aby zagrać w przyszłorocznych mistrzostwach muszą wywalczyć do nich awans. Kwalifikacje rozpoczną się 31 sierpnia, a rywalami biało-czerwonych będą: Portugalia, Białoruś i Estonia.

13 uczestników Mistrzostw Europy w 2017 roku jest już znanych. Są to gospodarze: Finlandia, Izrael, Rumunia i Turcja, finaliści ostatniego EuroBasketu Hiszpania i Litwa, a także siedem zespołów, które będą brały udział w dodatkowych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Rio: Chorwacja, Czechy, Francja, Grecja, Łotwa, Serbia i Włochy.

27 pozostałych drużyn zostało podzielonych na siedem grup: sześć czterozespołowych i jedną trzyzespołową. Do EuroBasketu zakwalifikują się zwycięzcy grup oraz cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc.

19 – 21.08 turniej w Niemczech, rywale: Niemcy, Rosja, Finlandia

24 – 25.08 dwudniowy turniej w Polsce z udziałem Gruzji, Szwecji, Belgii (miejsce turnieju zostanie podane w terminie późniejszym)