Stelmet BC Zielina Góra do Wenecji jechał z przysłowiowym nożem na gardle, ale z potyczki z Uman Reyer wyszedł obronną ręką. Zielonogórzanie pokonali Włochów 68:58, dzięki czemu zameldowali się w 1/8 finału Eurocup!

Do połowy trzeciej kwarty we włoskiej Wenecji toczył się mecz punkt za punkt. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi, która dałaby prawo do pewności w kwestii zwycięstwa. W 25 minucie spotkania trzeci bieg wrzucili zielonogórzanie i, co ciekawe, poczynili to dzięki świetnej grze na deskach. Duża liczba zbiórek pozwoliła nie tylko na ponowienia akcji, których w całym meczu było aż 22 po stronie gości. Dla porównania, gospodarze zdołali zebrać w ataku… 2 razy.

Umana Reyer Wenecja – Stelmet BC Zielona Góra 58:68

Liderem Stelmetu byli Mateusz Ponitka, który mecz zakończył z double-double w postaci 12 punktów i 12 zbiórek oraz autor 19 oczek Dee Bost.

Zwycięstwo zielonogórzan oznacza awans do 1/8 finału Eurocup. Ich rywalem będzie UNICS Kazań.