W jednym z sobotnich meczów Energa Basket Ligi Trefl Sopot wygrał bez problemów w Warszawie z Legią 87:63.

Legia Warszawa – Trefl Sopot 63:87

Gospodarze zaskoczyli i po pierwszych akcjach prowadzili 8:3. Trefl krok po kroku odrabiał straty, zdobywał nawet przewagę, ale nie była ona znacząca. Ostatecznie po rzutach wolnych Chaunceya Collinsa to Legia wygrywała po 10 minutach 21:20. W drugiej kwarcie sopocianie długo nie mogli opanować sytuacji, ale później po rzutach wolnych Steve’a Zacka wyszli na sześciopunktową przewagę. Ostatecznie po pierwszej połowie było 45:40 dla gości.

Na początku trzeciej kwarty nie do zatrzymania był Artur Mielczarek, a ekipa trenera Marcina Klozińskiego uciekała rywalom. Po serii 11:0 było już 64:47, a na zakończenie tej części meczu goście prowadzili 23 punktami. Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła – Trefl całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie i zwyciężył 87:63.

Hunter Mickelson zanotował dla gospodarzy 14 punktów i 5 zbiórek. Po 19 punktów dla Trefla zanotowali Artur Mielczarek i Steve Zack (również 15 zbiórek).

źródło: plk.pl

Nowa promocja w oficjalnym sklepie Nike – KONIEC ZIMY!