Polski Cukier był bardzo skuteczny z dystansu i wygrał trzeci mecz play-off z MKS Dąbrowa Górnicza 84:69. Tym samym torunianie awansowali do półfinału Energa Basket Ligi! Seria z BM Slam Stalą rozpocznie się w czwartek 10 maja.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń 69:84

Ekipa trenera Dejana Mihevca rozpoczęła to spotkanie od serii 7:0, a świetny był Karol Gruszecki. Polski Cukier trafił pięć pierwszych rzutów z dystansu, a to pozwoliło im prowadzić nawet 10 punktami. Dzięki akcji Glenna Coseya po 10 minutach było aż 26:13 dla gości. W drugiej kwarcie z dystansu trafiał też Aaron Cel, a przewaga torunian wzrosła do 16 punktów. Aaron Broussard, D.J. Shelton i Jovan Novak starali się zmniejszać te straty, ale ich rzuty w tym momencie nie zagrażały jeszcze wicemistrzom Polski. Po pierwszej połowie było 49:35.

W trzeciej kwarcie po trójce Piotra Pamuły gospodarze zbliżyli się na dziewięć punktów, ale niesamowitą serią 12:0 odpowiedzieli na to rywale. Dzięki trafieniu z dystansu Łukasza Wiśniewskiego po 30 minutach było już 68:44. Czwarta kwarta rozpoczęła się od… serii MKS – tym razem aż 13:0! To jednak nie zrobiło wrażenia na gościach, którzy ciągle kontrolowali wydarzenia na boisku. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 84:69 i zapewnił sobie grę w półfinale Energa Basket Ligi.

Karol Gruszecki zdobył 20 punktów i 5 zbiórek dla gości. D.J. Shelton zanotował 21 punktów i 13 zbiórek.

źródło/fot.: plk.pl