MKS Dąbrowa Górnicza pokonał TBV Start Lublin 99:82 w czwartkowym spotkaniu 28. kolejki Energa Basket Ligi. Jovan Novak i D.J. Shelton łącznie zdobyli 47 punktów.

MKS Dąbrowa Górnicza – TBV Start Lublin 99:82

Na początku spotkania bardzo aktywny był Chavaughn Lewis i to głównie dzięki niemu goście prowadzili 11:4. Straty starali się odrabiać D.J. Shelton i Jovan Novak, ale to było za mało. Po 10 minutach TBV Start wygrywał 24:17. W drugiej kwarcie trójka Novaka zbliżyła gospodarzy na zaledwie dwa punkty, a późniejsze akcje Aarona Broussarda dały tej ekipie przewagę. Dąbrowianie grali świetnie w ataku, powoli uciekali i ostatecznie po pierwszej połowie prowadzili 50:43.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego starał się kontrolować sytuację na parkiecie, a pomagali w tym głównie Witalij Kowalenko i Shelton. Dzięki trójce Novaka MKS wygrywał po 30 minutach 75:64. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniła – lublinianie nie byli w stanie odrobić strat, a drużyna z Dąbrowy Górniczej nadal nieźle radziła sobie w ofensywie. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 99:82.

Jovan Novak zanotował dla MKS 25 punktów i 9 zbiórek. Chavaughn Lewis zdobył 20 punktów i 6 zbiórek dla TBV Startu.

źródło: plk.pl