Dużo emocji w sobotnich meczach Energa Basket Ligi! Niespodzianka w Koszalinie – AZS pokonuje Stelmet Eneę 82:80. W niezwykle ciekawym spotkaniu PGE Turów ograł Polski Cukier 97:88. Ponadto zwycięstwa odnotowały Rosa Radom (90:77 z Kingiem) i Miasto Szkła Krosno (85:81 z Treflem).

AZS Koszalin – Stelmet Enea BC Zielona Góra 82:80

AZS rozpoczął mecz z dużą energią i po trafieniach Aleksandara Marelji i Nikoli Malesevicia prowadził 9:4. Straty starał się zmniejszać Przemysław Zamojski, ale to było za mało. Koszalinianie grali świetnie w ataku, a dzięki Modestasowi Kumpsowi mieli dziewięć punktów przewagi po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie Stelmet Enea nie mógł długo dogonić rywali, bo do ataku włączył się Qyntel Woods. Za odrabianie strat wzięli się Vladimir Dragicević i Thomas Kelati – to ciągle nie dawało oczekiwanych rezultatów. M.in. dzięki Damianowi Jeszkemu i Maleseviciowi gospodarze wygrywali po pierwszej połowie 50:43.

W pewnym momencie trzeciej kwarty mistrzowie zanotowali serię 9:0 i po trafieniu Jamesa Florence’a doprowadzili do wyrównania. Damian Jeszke robił jednak wszystko, aby znowu budować przewagę. Dopiero późniejsze rzuty Edo Muricia i Łukasza Koszarka pozwoliły Stelmetowi Enei wyjść na małe prowadzenie. W końcówce kwarty znowu aktywny był Kumpys, a dzięki niemu to AZS wygrywał po 30 minutach 72:66. Woods utrzymywał przewagę gospodarzy na początku czwartej części spotkania. Goście zbliżali się, ale po chwili zawsze otrzymywali odpowiedź. Na około pięć minut przed końcem po trafieniu Marelji było 82:77 i od tego czasu wynik długo się nie zmieniał! Dopiero w końcówce trójkę trafił Kelati, ale ostatecznie to gospodarze wygrali 82:80.

W zespole AZS wyróżniał się Damian Jeszke z 18 punktami i 10 zbiórkami. Przemysław Zamojski rzucił dla gości 16 punktów.

PGE Turów Zgorzelec – Polski Cukier Toruń 97:88

Mecz od samego początku był niezwykle wyrównany i nawet gdy jedna drużyna zdobywała małą przewagę, to druga błyskawicznie ją niwelowała. Sporo punktów notowali Cheikh Mbodj i Brad Waldow, a ostatecznie dzięki trafieniu Roda Camphora to PGE Turów prowadził po 10 minutach 24:23. W drugiej kwarcie zespół trenera Michaela Claxtona po rzutach Kacpra Borowskiego i Jakuba Patoki miał już siedem punktów przewagi. Polski Cukier nie zamierzał się tak łatwo poddawać i zbliżał się dzięki dobrej grze Aarona Cela i Tomasza Śniega. Rzut Karolisa Petrukonisa ustawił wynik po pierwszej połowie na 47:43.

Polski Cukier doprowadzał na początku trzeciej kwarty do remisu, ale później zgorzelczanie znowu byli trochę lepsi. Skuteczni byli Cameron Ayers oraz Stefan Balmazović, a po rzucie Brada Waldowa PGE Turów miał sześć punktów przewagi. Zgorzelczanie grali świetnie w ofensywie i po 30 minutach prowadzili 80:65. Ekipa trenera Dejana Mihevca ciągle walczyła, a sygnał do ataku dał Bartosz Diduszko. Gospodarze kontrolowali jednak sytuację, a w kluczowych momentach świetny był Ayers. Ostatecznie zwyciężyli 97:88.

Cameron Ayers i Brad Waldow rzucili w tym meczu po 17 punktów. Glenn Cosey zanotował dla torunian 21 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

Rosa Radom – King Szczecin 90:77

Miasto Szkła Krosno – Trefl Sopot 85:81

źródło: plk.pl

Nowa wyprzedaż do -40% w oficjalnym sklepie Nike!