Już w niedzielę ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi! Spotkanie Trefla Sopot z Kingiem Szczecin, które może zadecydować o udziale tych drużyn w fazie play-off, będzie można zobaczyć bezpłatnie na IPLA.tv i PolsatSport.pl. Polsat Sport pokaże dwa mecze wyjazdowe Stelmetu Enei – w czwartek we Włocławku z Anwilem, a w niedzielę w Toruniu z Polskim Cukrem.


Najbliższe dni będą wielką sportową ucztą dla kibiców Energa Basket Ligi! W niedzielę zostaną rozegrane ostatnie mecze sezonu zasadniczego, a niektóre drużyny do końcowej syreny będą walczyły o awans do fazy play-off. Warto zobaczyć kluczowe mecze tej rywalizacji.

Najpierw w czwartek od godz. 20.00 Polsat Sport pokaże hit, starcie lidera tabeli z mistrzem Polski – mecz Anwil Włocławek kontra Stelmet Enea Zielona Góra. W niedzielę natomiast Polsat Sport będzie transmitował rewanż za ostatni finał, czyli starcie Polskiego Cukru Toruń ze Stelmetem Eneą.

Jednak jednym z najważniejszych spotkań w kontekście awansu do fazy play-off może okazać się to pomiędzy Treflem Sopot a Kingiem Szczecin. Obie ekipy mają na swoim koncie po 17 wygranych, choć drużyna trenera Marcina Klozińskiego ma do rozegrania jeden mecz więcej (na wyjeździe z Polskim Cukrem). Wiele wskazuje na to, że tylko zwycięzca tego starcia znajdzie się w fazie play-off!

Obie Trotter zmierzy się z Carlosem Medlockiem na pozycji rozgrywającego, a Paweł Kikowski będzie robił wszystko, aby zdobyć więcej punktów niż Jermaine Love. Można być pewnym, że Filip Dylewicz będzie chciał ponownie wprowadzić sopocian do najlepszej ósemki. Czy Łukasz Diduszko i Mateusz Bartosz będą w stanie go zatrzymać?

Bezpłatna transmisja meczu Trefl Sopot – King Szczecin (z powtórkami i komentarzem) w niedzielę o godz. 17.45 na IPLA.tv i PolsatSport.pl

źródło: plk.plDodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o