Aaron Johnson rozegrał kolejne świetne spotkanie i poprowadził BM Slam Stal Ostrów Wlkp. do zwycięstwa nad Kingiem Szczecin 82:77 w niedzielnym meczu telewizyjnym Energa Basket Ligi.

King Szczecin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 77:82

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny grały w rytmie kosz za kosz. Kontuzji ręki dość szybko doznał Adam Łapeta, ale po akcji 2+1 Mateusza Kostrzewskiego to właśnie BM Slam Stal prowadziła 19:14. King szybko doprowadził do remisu, a po trafieniu Martynasa Paliukenasa wygrywał po 10 minutach 23:19. W drugiej kwarcie kibice znowu mogli zobaczyć sporo ciekawych ofensywnych akcji – drużyna będąca aktualnie na prowadzeniu zmieniała się właściwie co trafienie. W końcówce pierwszej połowy skuteczny był Darrell Harris i dzięki temu to ekipa trenera Mindaugasa Budzinauskasa prowadziła 44:43.

Trzecia kwarta była bardzo podobna do poprzedniej. Po trójce Pawła Kikowskiego gospodarze mieli cztery punkty przewagi i długo ją utrzymywali. Zmieniał to niezwykle szybki Aaron Johnson – dzięki niemu to goście prowadzili 63:61. Również w czwartej kwarcie widzieliśmy bardzo wyrównane widowisko. Na trochę ponad minutę przed końcem dzięki akcji Marca Cartera BM Slam Stal prowadziła dwoma punktami. Później trafił jeszcze Aaron Johnson, a goście zwyciężyli 82:77.

źródło: plk.pl