W środowym spotkaniu Energa Basket Ligi BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał drużynę Miast Szkła Krosno 82:66.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Miasto Szkła Krosno 82:66

Pięć punktów Aarona Johnsona ustawiło gospodarzy w lepszej sytuacji na początku meczu. Sporo akcji zaczął jednak kończyć Jakov Mustapić, a Miasto Szkła powoli się zbliżało. Po rzucie z dystansu Marcina Sroki goście przegrywali zaledwie 15:17 po 10 minutach rywalizacji. Zaraz na początku drugiej kwarty dzięki Davisowi Lejasmeiersowi zespół trenera Kamila Piechuckiego zdobywał przewagę. BM Slam Stal musiał odrabiać straty, a pomagali w tym Michał Chyliński i Johnson. M.in. dzięki tym zawodnikom ostrowianie wygrywali po pierwszej połowie 36:29.

W trzecią kwartę ponownie lepiej weszła ekipa trenera Emila Rajkovicia, a dzięki trafieniom Jure Skificia oraz Tomasza Ochońki miała już 13 punktów przewagi. Mustapić oraz Jakóbczyk robili wszystko, aby zbliżyć swój zespół do przeciwników, ale nie do końca się to udawało. Do ataku włączyli się Grzegorz Kulka i Mateusz Kostrzewski, a gospodarze wygrywali po 30 minutach 61:51. W pewnym momencie czwartej kwarty BM Slam Stal zanotował serię 8:0 i po trójce Grzegorza Surmacza prowadził już 15 punktami. Pojedyncze zrywy Mustapicia i Grochowskiego nie wystarczały do nawiązania rywalizacji. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli 82:66.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Aaron Johnson z 19 punktami i 9 asystami. Jakov Mustapić zanotował dla gości 16 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst.

źródło: plk.pl

Energa Basket Liga: Asseco znowu górą – Legia wraca na tarczy