Nie faworyzowany przez wszystkich Stelmet BC Zielona Góra a Rosa Radom zdobyła Puchar Polski! Radomianie rozegrali znakomite spotkanie i zasłużenie wznieśli najważniejsze trofeum w swojej historii.

Rosa Radom – Stelmet BC Zielona Góra 74:64

To był znakomity finał Dąbrowa Górnicza Basket Cup! O ile poprzednie mecze były zazwyczaj jednostronne, to w ostatnim meczu turnieju koszykarze wynagrodzili wszystko kibicom i to z nawiązką.

Już początek meczu zwiastował, że faworyzowany Stelmet BC będzie miał poważne kłopoty. Zawodnicy Rosy grali z niesamowitą determinacją, walcząc o każdą piłkę. Kluczowa była również świetna dyspozycja rzutowa radomian. Mistrzowie Polski próbowali wszelkich sposobów na zniwelowanie strat i udało im się to równo z końcową syreną, zapraszającą koszykarzy na przerwę po pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie koszykarze Rosy kontynuowali świetną grę. Znakomitą robotę w obronie przeciwko Mateuszowi Ponitce wykonywał MIchał Sokołowski, a wysocy radomian dominowali na desce. Szansą dla Stelmetu były rzuty zza linii 6.75, jednak w niedzielny wieczór do celu dotarło tylko 6 z aż 34 takich prób.

Najlepszym graczem Rosy i MVP całego turnieju został C.J. Harris, który, szczególnie w pierwszej połowie, rozrywał obronę zielonogórzan. Ostatecznie zakończył mecz z dorobkiem 23 punktów i 6 zbiórek.