W koszykarskiej Lidze Mistrzów Anwil Włocławek poległ przed własną publicznością w starciu z UCAM Murcia. Włocławianie po tym spotkaniu mają bilans 2-3, natomiast rywale Anwilu pozostają niepokonani.

Anwil Włocławek – UCAM  Murcia 68:87

Wynik spotkania we Włocławku otworzył Mateusz Kostrzewski udanym wejściem pod kosz w kontrataku. Polski skrzydłowy bardo szybko dorzucił kolejne dwa punkty, tym razem trafiając ze skrzydła. Gospodarze powiększyli jeszcze przewagę po trójce Walerija Lichodieja, ale przyjezdni także zaczęli punktować i zmniejszali straty. Po skutecznej akcji Marcosa Delii to Hiszpanie wyszli na prowadzenie.  Końcówka kwart należała do ekipy Ucam Murcia i po dziesięciu minutach gry to goście prowadzili 19:14. Już na początku drugiej odsłony spotkania przyjezdni powiększyli przewagę do 8 punktów. Część strat zniwelował Michał Michalak, który najpierw poradził sobie pod koszem, a chwilę później trafił za trzy punkty – było 26:21, a trener Juarez poprosił o przerwę. Chase Simon celnym trafieniem za trzy punkty wyprowadził włocławian na dwupunktowe prowadzenie. W dalszej części gra była bardzo wyrównana i wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie po pierwszej połowie było 39:37 dla ekipy przyjezdnej.

W trzecie kwarcie hiszpański zespół utrzymywał prowadzenie. Starty próbował niwelować Chase Simon, ale goście za każdym razem odpowiadali skuteczną akcją. Sadiel Rojas przymierzył za trzy i powiększył przewagę swojego zespołu do 10 punktów, a Igor Milicić zmuszony był poprosić o przerwę. Włocławianie nie byli w stanie odrobić strat i przed decydującą odsłoną spotkania Murcia prowadziła 59:49. Już w pierwszej akcji czwartej kwarty za trzy trafił Chase Simon, ale goście natychmiast odpowiedzieli. Po kolejnej skutecznej akcji Hiszpanów było już 64:52. Przyjezdni kontrolowali już przebieg meczu do samego końca i utrzymywali bezpieczną przewagę, by wygrać ostatecznie to spotkanie 87:68. UCAM Murcia pozostaje niepokonany w tej edycji Ligi Mistrzów.