Anwil Włocławek pokonał we własnej hali Miasto Szkła Krosno 65:61. Swoje mecze wygrały także ekipy Rosy Radom, Stelmetu Zielona Góra oraz Polpharmy Starogard Gdański.

Anwil Włocławek – Miasto Szkła Krosno 65:61

Od samego początku spotkanie we Włocławku było bardzo wyrównane. Po obu stronach parkietu mogliśmy podziwiać festiwal strat. Koszykarze obu ekip wyrzucali piłkę poza boisko, bądź oddawali ją prosto w ręce rywali. Po pierwszej kwarcie górą był jednak Anwil, głownie dzięki dobrej grze Kamila Łączyńskiego i jego współpracy z podkoszowymi. W drugiej odsłonie meczu goście zdołali odrobić straty i wynik ponownie oscylował w okolicach remisu. W pierwszej połowie miejscowi kibice nie byli świadkami porywającego spotkania, ale przynajmniej mogli się cieszyć z prowadzenia swoich ulubieńców. Anwil po pierwszych dwudziestu minutach prowadził 31:26.

W trzeciej kwarcie inicjatywę przejęła drużyna Miasta Szkła Krosno i wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Dobrze radzili sobie Royce Woolridge oraz Dariusz Wyka. W ostatniej odsłonie meczu przyjezdni starali się kontrolować przebieg gry i utrzymywali niewielką przewagę. W końcówce gospodarze odzyskali jednak prowadzenie i nie oddali go już do ostatniej syreny, wygrywając 65:61.

W pozostałych sobotnich spotkaniach Rosa Radom pokonała Siarkę Tarnobrzeg, Stelmet Zielona Góra wygrał z Kingiem Szczecin, a Polpharma Starogard Gdański okazała się lepsza od BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Rosa Radom – Siarka Tarnobrzeg 68:64

Stelmet BC Zielona Góra – King Szczecin 87:81

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Polpharma Starogard Gdański 65:68