Ray Allen po zakończeniu kariery w NBA korzysta z uroków emerytury. Cieszy się czasem spędzanym z rodziną, a przy okazji reprezentuje Jordan Brand opowiadając o swojej rozbudowanej kolekcji butów. W ostatniej rozmowie ze Slam Online powiedział kilka ciekawych słów na temat Kobego Bryanta i Stephena Curry’ego.

Co Ray Allen czuł oglądając ostatni sezon w NBA Kobego Bryanta?

Sprawiło, że się zatrzymałem i zacząłem myśleć o ostatnich dwóch dekadach. Trafiliśmy do tej ligi razem. Myślę często o czasach, w których graliśmy, zawodnikach z jakimi rywalizowaliśmy. To było wspaniałe. Wygrywaliśmy mistrzostwa. Jestem jednak przekonany, że Kobe powiedziałby wam, iż czasy spędzane z gorszymi zespołami były jednymi z najlepszych, bo wtedy najwięcej się uczyliśmy. Dzięki temu doceniliśmy zdobycie tytułu. Kobe ustalał tempo gry, wprowadził do ligi mnóstwo młodych graczy. Zawsze się kłaniasz, gdy następuje koniec pewnej ery.

Najlepszy moment Kobego według Allena?

Nie mam jednego konkretnego. Zawsze ze sobą rywalizowaliśmy. To były bardzo konkurencyjne pojedynki. Dobrze, że wylądowałem w Bostonie, bo mieliśmy te dwa sezony jednej z najlepszych rywalizacji w NBA, gdy docieraliśmy do finałów. To było świetne dla widzów. Takie rzeczy pamięta się na zawsze.

Gdzie natomiast Allen umieściłby Stephena Curry’ego w konwersacji o najlepszych strzelcach w historii?

Jest na drodze do bycia najlepszym. Zawsze można się kłócić, bo są różne perspektywy. Naprawdę trudno porównuje się różne generacje. Każdy ma coś lub kogoś, co czyni grę wyjątkową w danym okresie. Słuchałem różnych ludzi, oglądałem wiele meczów. Steph kreuje swoją własną ścieżkę, jest kategorią samą dla siebie. Ma świetne ręce i kozioł, poza tym potrafi zdobywać punkty dostając się pod kosz. Ja, Reggie Miller, Kyle Korver, Klay Thompson – my gramy inaczej, jesteśmy strzelcami, wychodzimy po zasłonach. Steph też potrafi to robić, ale wiele kreuje sam. Jedynki w lidze nie są w stanie robić tego, co on. Ma umiejętności rzucającego i ręce rozgrywającego. Steph i Klay oglądali mnie, gdy łamałem rekord trójek. Teraz ogląda się ich. Wszyscy chcą być jak Steph.

fot. Mark Runyon | http://basketballschedule.net/

NBA: Suns wybrali już trenera


Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Allen: Curry to osobna kategoria"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EddieVanHalen
Gość

To jest niesamowite co ten Curry wyprawia,ludzie go krytykują bo najlepiej rzuca z dystansu,Shaqa krytykowali bo wykorzystywał swoje warunki i pakował tylko spod kosza,Duncana że grał nudno,Kobiego że był bufonem,Lebrona że nie umie wygrywać finałów i tak w kółko i tak w kółko……przechlapane być najlepszym,wszyscy cię krytykują i tylko czekają na twoje potknięcie..

Darek
Gość

jest najlepszy i tyle w temacie…

Kuba
Gość

Jest bardzo skuteczny w rzutach.Taktyka run&gun to umożliwia.Poza aspektem rzutowym nie jest wybitny w żadnym elemencie gry.

Cikos
Gość

No nie wiem,czy tylko aspekt rzutowy.Obiektywnie rzecz biorac,w tym sezonie zdecydowanie poprawil obrone. Jest w najlepszy po RS w przechwytach i w top ten w asystach.Co mialby jeszcze poprawic,zeby niektorzy mieli go doceniac,top ten w zbiorkach 😉

Spree8
Gość

tak i dlatego jest nr 1 w przechwytach