Ekipa Adrian i Przyjaciele wygrała kategorię OPEN mężczyzn w turnieju kwalifikacyjnym 3×3 QUEST – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3, który odbywał się w Katowicach. W niedzielę drużyna 3CityTeam okazała się najlepsza w kategorii OPEN kobiet, a Cyklon Rogoźnik w U18 mężczyzn.

Rynek w Katowicach od sobotniego poranka wypełniał się koszykarzami, którzy chcieli sprawdzić się w turnieju kwalifikacyjnym 3×3 QUEST – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3. Świetna lokalizacja sprzyjała efektownej grze i doskonałej atmosferze wielkiej rywalizacji. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy! Dopiero później, na etapie 1/8 finału, wskutek pogarszających się warunków pogodowych, przeniesiono pozostałe spotkania do hali MOSIR Katowice Szopienice przy ul. 11 listopada.

Dużym zainteresowaniem jak zwykle cieszył się konkurs wsadów. Miejscowi zawodnicy byli dość gościnni – ostatecznie najlepszy okazał się prezentujący najciekawsze i najtrudniejsze zagrania Słowak Adam Antoni z ekipy KARTON.sk MFRS. Zwycięzca otrzymał 300 zł. Z kolei w konkursie rzutów z dystansu wygrał Tomasz Styranko z drużyny Sparks Olkusz. W nagrodę otrzymał akcesoria sportowe, m.in. oficjalną piłkę 3×3 marki Wilson.

W sobotniej kategorii OPEN mężczyzn rywalizowało aż 29 zespołów, również zagranicznych. Tak duża liczba drużyn sprawiła, że kibice mogli zobaczyć mnóstwo stojącej na wysokim poziomie koszykówki. Przez cały dzień niepokonane były ekipy PLAY HARD oraz Adrian i Przyjaciele i to one spotkały się w finale. Ostatecznie lepszy okazał się ten drugi zespół, zwyciężając aż 17:9. Adrian Inglot, Bartosz Czerwonka, Maciej Klima oraz Rafał Kulikowski wygrali tym samym 1500 zł oraz zegarki marki FESTINA. Obie ekipy zapewniły sobie także występy w turnieju finałowym w Poznaniu (22-23 lipca).

W niedzielę rywalizacja w 3×3 QUEST została wznowiona na Rynku w Katowicach. W znakomitej scenerii rozgrywano spotkania w kategoriach OPEN kobiet oraz U18 mężczyzn. Nie zapomniano także o konkursie rzutów z dystansu. Tym razem najskuteczniejsza była Karolina Joniak z ekipy Jaski, która w nagrodę zgarnęła akcesoria sportowe, w tym oficjalną piłkę 3×3 marki Wilson.

Kategoria U18 mężczyzn była bardzo zróżnicowana. Drużyna Tango Crew świetnie radziła sobie przez całą niedzielę, ale w wielkim finale trafiła na bardzo wymagającego przeciwnika – zespół Cyklon Rogoźnik. Po niezwykle zaciętym meczu ta druga ekipa zwyciężyła 20:19! Tym samym to Łukasz Lewiński, Adam Skiba, Dominik Sala oraz Maciej Bielecki cieszyli się z wygranej oraz nagród sportowych.

Z kolei w kategorii OPEN kobiet przez cały dzień wyróżniały się zespoły Polska Team U18 i 3CityTeam, który złożony był z zawodniczek narodowej reprezentacji. W fazie grupowej ta druga ekipa wygrała 19:9, a szansa na rewanż przyszła dość szybko, bo w wielkim finale. W ostatnim meczu turnieju niespodzianki jednak nie było i to ekipa 3CityTeam zwyciężyła aż 21:6. Angelika Kuras, Jastina Kosalewicz, Karina Różyńska oraz Paulina Kuras sięgnęły tym samym po 1000 zł!

Kolejny turniej kwalifikacyjny 3×3 QUEST – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 odbędzie się 15 i 16 lipca w Ostrowi Mazowieckiej.