Unicaja Malaga ogrywa Valencię 63:58 w trzecim meczu finałowym Europucharu, a to oznacza triumf Adama Waczyńskiego w tych rozgrywkach!

W pierwszym meczu finałowym Valencia Basket wygrała 68:62, a kluczową trójkę w końcówce trafił wtedy Bojan Dubljević. Unicaja zrewanżowała się przed własną publicznością. Drużyna Adama Waczyńskiego zagrała zdecydowanie lepiej w ofensywie, co przełożyło się na zwycięstwo 79:71. Dlatego o wszystkim decydował mecz nr 3.

Zespół z Walencji po 30 minutach rywalizacji wygrywał 54:43 i był w zdecydowanie lepszej sytuacji. W ostatniej kwarcie Unicaja dokonała jednak niemożliwego – zanotowała serię 18:0 i nie tylko odrobiła wszystkie straty, ale też wyszła na prowadzenie! Gospodarze nie potrafili poradzić sobie z obroną drużyny z Malagi, zdobywając w dziesięć minut zaledwie cztery punkty. Ostatecznie Unicaja wygrała 63:58.

Najlepszym zawodnikiem zespołu trenera Joana Plazy był Alberto Diaz, który został wybrany MVP finałów (12 punktów i dwie asysty w ostatnim meczu). Adam Waczyński w tym spotkaniu zanotował na swoim koncie trzy punkty i sześć zbiórek.

Waczyński dołączył tym samym do innych kadrowiczów, którzy mają już na swoim koncie zwycięstwo w Europucharze. Thomas Kelati wygrywał w 2010 roku z Valencią i w 2012 roku z Chimkami Moskwa, natomiast Maciej Lampe triumfował w 2011 roku z Uniksem Kazań.

źródło: koszkadra.pl