Wyniki PLK: Polski Cukier Toruń pokonał Miasto Szkła

Marzec 18 18:45 2017 Print This Article

W meczu 23. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polski Cukier Toruń pokonał przed własną publicznością drużynę Miasta Szkła Krosno 78:74. Do zwycięstwa torunian poprowadził duet Obie Trotter – Aleksander Perka.

Polski Cukier Toruń – Miasto Szkła Krosno 78:74

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dla gości punkty zdobywali Kareem Maddox oraz Devante Wallace, ale szybko tym samym odpowiadali Łukasz Wiśniewski i Obbie Trotter. W dalszej części krośnianie wypracowali sobie kilka punktów przewagi i to oni prowadzili po dziesięciu minutach gry różnicą 4 punktów. W drugiej odsłonie meczu przewaga przyjezdnych zaczęła się zwiększać. Za trzy trafił Dino Pita i trener Jacek Winnicki musiał poprosić o przerwę. Po powrocie na parkiet torunianie szybko odrobili straty. Po przechwycie i punktach w kontrataku Łukasza Wiśniewskiego przewaga gości wynosiła już tylko jeden punkt. Ostatecznie po pierwszej połowie Polski Cukier prowadził 44:40.

W trzeciej kwarcie gospodarze starali się kontrolować przebieg gry i utrzymywać przewagę. Kolejne punkty zdobywali Obie Trotter oraz Aleksander Perka. Krośnianie jednak nie zamierzali odpuszczać i po skutecznej akcji Maddoxa przewaga torunian wynosiła już tylko 2 punkty. Kolejny zryw podopiecznych trenera Jacka Winnickiego i punkty Jure Skificia oraz Krzysztofa Sulimy sprawiły, że przewaga wynosiła już 6 punktów. Przed decydującą odsłoną spotkania Twarde Pierniki prowadziły różnicą 9 oczek. W czwartej kwarcie torunianie utrzymywali przewagę i kontrolowali przebieg meczu. Kolejne rzuty trafiał Obie Trotter i Polski Cukier wygrał ostatecznie to spotkanie 78:74.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Obie Trotter, który zdobył 16 punktów. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Devante Wallace, zdobywca 11 punktów.