2000 Slam Dunk Contest – Vince Carter show!

2000 Slam Dunk Contest – Vince Carter show!
Grudzień 17 13:25 2017 Print This Article

Młody lider Toronto Raptors rozgrywał swój drugi sezon na zawodowych parkietach. Prezentował się fenomenalnie i jawił się niczym przybysz z innej planety. Zdobywał punkty w sposób niezwykle efektowny, a wykonywane przez niego dunki onieśmielały przeciwników z boiska. Nikt przy zdrowych zmysłach nie próbował blokować Cartera, gdyż wiedział, że z dużym prawdopodobieństwem skończy się to uwiecznieniem na kolejnym plakacie z podobizną Vince’a. Gdy były gracz North Carolina Tar Heels ogłaszał, że weźmie udział w nadchodzącym konkursie wsadów, z pewnością czuł, że jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

Lista uczestników historycznego Slam Dunk Contest 2000 odbywającego się w Oakland była naprawdę imponująca. Znaleźli się na niej Vince Carter, Tracy McGrady, Steve Francis, Ricky Davis, Jerry Stackhouse i Larry Hughes, a niezbędne wsparcie w trakcie konfrontacji w parach zapewniali Cuttino Mobley, Allen Iverson, Grant Hill oraz Eddie Jones. Na widowni usadowili się znani sportowcy, gwiazdy ekranu, celebryci i największe indywidualności basketu, które następnego dnia miały uczestniczyć w prestiżowym All-Star Game. Wszyscy zjawili się w jednym celu, chcieli być świadkami przedstawienia, którego głównym aktorem miał być atletyczny skrzydłowy ekipy z Kanady. Nie zawiedli się, a Carter wraz z pozostałymi zawodnikami zapewnili im rozrywkę nomen omen najwyższych lotów.

Jako dodatek genialne beaty Timbalanda i świetny flow Missy Elliott, która w tamtym okresie święciła swoje największe triumfy. Do tego rewelacyjny JD i świętej pamięci Nate Dogg na wokalu (R.I.P.). Na nogach buty AND1, w dłoniach duże kamery, śmieszne workowate ciuch i ciągłe wygłupy przy linii bocznej. Ma to jednak swój urok i jestem pewien, że magia tamtych lat oraz niezapomniany pokaz umiejętności Cartera zostaną w naszej pamięci już na zawsze.

 

Wojciech Zwaduch
Wojciech Zwaduch

Historia NBA

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "2000 Slam Dunk Contest – Vince Carter show!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Reggie 31
Gość

Nie dziwię się,że Kobe dał sobie spokój z udziału w tym konkursie wsadów.Nie miał by z Carterem żadnych szans.

wpDiscuz