1LM: Tomasz Jagiełka: Nie postawiliśmy kropki nad i

Styczeń 10 13:10 2017 Print This Article

Tyszanie przystąpili do sobotniego meczu ze sprowadzonym przed świętami Marcinem Kowalewskim oraz bez Piotra Hałasa, który musiał przejść zabieg. Rywalem był wicelider tabeli, Spójnia Stargard.

Nowy sezon - nowe możliwości. Dyskutuj na forum PROBASKET!

Tylko w kilku akcjach przyjezdni byli w stanie dorównać rozpędzającej się lokomotywie. Z akcji na akcję, z minuty na minutę, przewaga tyszan rosła. Gra gospodarzy mogła się podobać zarówno w ataku jak i w obronie. Którykolwiek z zawodników trenera Tomasza Jagiełki pojawiał się na boisku dokładał cegiełkę do powiększającej się przewagi. Tyszanie spokojnie kontrolowali grę jednak w ostatniej odsłonie meczu  wyraźnie zwolnili tempo gry co skutecznie wykorzystywał duet Janiak – Fraś. Koszykarze Spójni zdołali odrobić aż dziesięć punktów, ale  Hubert Mazur w  kluczowych akcjach brał ciężar gry na siebie punktując skutecznie Spójnię. Ostatecznie GKS wygrał po bardzo dobrym spotkaniu 79:71.

„Wyszliśmy mocno zdeterminowani, nasza przewaga była już tak znacząca, że odrobinę się rozluźniliśmy w tych ostatnich trzech minutach. Nie postawiliśmy kropki nad i , spuściliśmy z tonu. Pozwoliliśmy na jakieś wariackie rzuty. Pokonaliśmy wicelidera, najgroźniejszy zespół w ataku także bardzo dobrze otwieramy tą rundę i z tego trzeba się cieszyć. Jesteśmy świadomi tego, że mamy dużo do nadrobienia w tej drugiej rundzie, bo za dużo meczów nam uciekło w pierwszej. Jeden już nadrobiliśmy, graliśmy pięknie w ataku przed 3,5 kwarty, potem troszeczkę czegoś zabrakło. Spokojnie realizujemy swój cel, żeby piąć się w górę tabeli, a co będzie dalej to będziemy myśleć w najbliższych tygodniach” – mówił po spotkaniu Tomasz Jagiełka, szkoleniowiec GKS-u Tychy.

Tyszanie z bilansem 10-6 zajmują szósta lokatę w ligowej tabeli. W 17. kolejce zmierzą się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

źródło: GKS Tychy