Kolejny zawodnik, którego obserwować można było w minionym sezonie w rozgrywkach I ligi, znalazł zatrudnienie w Tauron Basket Lidze.

To już drugi zawodnik z zaplecza ekstraklasy po którego sięga ostatnio Siarka Tarnobrzeg, tym razem na Podkarpacie trafił Michał Musijowski. Dla rozgrywającego będzie to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miniony sezon zawodnik spędził w SKK Siedlce, gdzie rozegrał 20 spotkań, średnio zaliczając na boisku prawie 29 minut. Podczas swoich występów zapisywał na swoim koncie średnio niemal 8 punktów, 3.5 zbiórki, 5.5 asysty i jeden przechwyt. W swojej karierze Michał Musijowski reprezentował już barwy podkarpackich klubów – w latach 2008-10 i 2013- 15 było to Miasto Szkła Krosno, a w latach 2010-13 Polonia Przemyśl.

Siarka Tarnobrzeg zaczyna budowę kadry gotowej walczyć o utrzymanie w TBL  od kontraktowania polskich zawodników. W Siarce na pewno zobaczymy Krzysztofa Jakóbczyka i Michała Musijowskiego, bardzo możliwe, że w zespole pozostaną Jakub Patoka i Piotr Pandura.

Zapraszamy na nasz profil zajmujący się tematyką I ligi mężczyzn: PROBASKET1LKosz


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o