Meritumkredyt Pogoń Prudnik kontynuuje ofensywę transferową. Po Adrianie Mroczku – Truskowskim, prudnicki zespół wzmocni Tomasz Prostak.

Rozgrywający spędził miniony sezon w Tauron Basket Lidze. W PGE Turowie Zgorzelec nie dostawał jednak wielu szans gry. W ośmiu spotkaniach, jakich wystąpił, na parkiecie, spędzał średnio tylko pięć minut. W tym krótkim czasie notował 2.6 punktów i 0.5 zbiórki. Nie był to dla Tomasza Prostaka debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. 28- letni zawodnik rozpoczynał swoją karierę w barwach Śląska Wrocław i właśnie w tym klubie zaliczył krótki epizod w ekstraklasie w sezonie 2007/08.

Kolejne rozgrywki zawodnik spędzał już na zapleczu ekstraklasy. Rozgrywający reprezentował Sudety Jelenia Góra, Start Lublin i ponownie Śląsk Wrocław w momencie, gdy ten utytułowany klub odradzał się od II ligi. Wraz z awansem wrocławian do TBL nie awansował razem z klubem Tomasz Prostak. Zawodnik trafił do Stali Ostrów Wlkp., a później do Astorii Bydgoszcz, gdzie zaliczył najlepszy sezon od lat. Średnia 13 punktów, niemal trzech zbiórek i czterech asyst, zwróciła uwagę władz PGE Turowa Zgorzelec.

Kadra Meritumkredyt Pogoni Prudnik powoli się klaruje. W zespole na pewno zostaną Tomasz Nowakowski, Paweł Bogdanowicz, Patryk Nowerski, Michał Krawiec i Mateusz Moczulski. Do drużyny dołączyli wspomniani Adrian Mroczek – Truskowski i Tomasz Prostak oraz Norbert Kujon. Po stronie strat kadrowych Pogoń zalicza Kacpra Stalickiego i Tomasza Madziara, a bardzo prawdopodobne, że zespół opuszczą także Wojciech Leszczyński, Krzysztof Chmielarz i Adam Cichoń.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o