Koszykarze meritumkredyt Pogoni Prudnik zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Po pokonaniu Legii Warszawa, tym razem prudniczanie zdobyli trudny teren jakim jest inowrocławska hala.

Poza wygraną nad KSK Notecią Inowrocław 78:68, spotkanie to było wyjątkowe również z powodu 600 występu Grzegorza Mordzaka w rozgrywkach ligowych szczebla centralnego. Kapitan meritumkredyt Pogoni uczcił to wydarzenie świetnym występem, zdobywając 20 punktów i mądrze kierując grą zespołu. Równie dobre zawody rozegrali pozostali zawodnicy Pogoni. Double-double zanotował Patryk Nowerski, który w niecałe 20 minut spędzone na parkiecie zdobył 14 punktów i zebrał 10 piłek. Prudniczanie zebrali również aż 40 piłek, w tym 16 na atakowanej tablicy. Rzadko się zdarza również, aby w meczu wyjazdowym zanotować 100 % skuteczność w rzutach osobistych. Uczynili to biało-niebiescy trafiając 12/12 rzutów.

„Jechaliśmy na ten mecz z dużymi obawami. Noteć ostatnio była w bardzo wysokiej dyspozycji, czego dowodem była wielka niespodzianka jaką sprawiła w poprzedniej kolejce wygrywając z faworytem rozgrywek – Sokołem Łańcut na wyjeździe. Nam, co nie jest wielką tajemnicą, w roli gości gra się trudniej niż u siebie, gdzie bardzo pomagają nam kibice. Zwycięstwo w dobrym stylu daje ogromną satysfakcję. Nawet jest ona większa niż po wygranym ostatnim meczu u siebie z Legią Warszawa. To był chyba nasz najlepszy mecz w sezonie. Dyspozycja zespołu rośnie i to bardzo cieszy. Pierwsza kwarta nie była w naszym wykonaniu najlepsza, ale już druga i trzecia były bardzo dobre i zadecydowały o zwycięstwie” -mówił po meczu trener Tomasz Michalak.

W następnej kolejce meritumkredyt Pogoń Prudnik zagra w hali Obuwnika w niedzielę 20 listopada o godz. 17:30, przeciwnikiem będzie drużyna SKK Siedlce.

źródło: kspogonprudnik.pl