1LM: Pierwszoligowa karuzela transferowa (skarb kibica)

by Radosław Kaczmarski | 17 lipca 2017 15:26

Pierwszoligowe kluby kontraktują kolejnych zawodników. Kto buduje kadrę gotową do walki o awans do Polskiej Ligi Koszykówki, a przed kim rysuje się wizja walki o utrzymanie w I lidze? Wszystkie ruchy transferowe na zapleczu ekstraklasy zebraliśmy w niniejszym skarbie kibica:

[1]Siarka Tarnobrzeg

Zostali: Piotr Pandura, Wiktor Sewioł
Przyszli: Arkadiusz Papka (trener), Mateusz Pawełek (Siarka II Tarnobrzeg), Aleksander Jadaś (wychowanek), Jakub Stanios (ACK UTH Rosa Radom), Dawid Rypiński (Czarni Słupsk), Filip Czyżnielewski (Enea Astoria Bydgoszcz), Paweł Nowicki (Rawia Rawicz), Szymon Długosz (Polpharma Starogard Gd.)
Odeszli: Zbigniew Pyszniak (trener), Krzysztof Jakóbczyk (Miasto Szkła Krosno), Jakub Patoka (PGE Turów Zgorzelec), Wiktor Rycerz (SSK Rzeszów), Tomasz Wojdyła (Polfarmex Kutno), Grzegorz Małecki (KSK Noteć Inowrocław)
Plotki:
przyjdzie Dawid Zaguła? (Stal Stalowa Wola)

 

 

[2]Polfarmex Kutno

Zostali: Arkadiusz Kobus, Michał Marek, Szymon Pawlak, January Sobczak
Przyszli: Jarosław Krysiewicz (trener), Przemysław Tradecki (AZS UMCS Lublin), Tomasz Wojdyła (Siarka Tarnobrzeg), Kacper Grzesiowski (Pro-Basket Kutno), Damian Janiak (Spójnia Stargard), Mateusz Szwed (Znicz Basket Pruszków), Dawid Adamczewski (KSK Noteć Inowrocław), Damian Antczak (Tarnovia Tarnowo Podgórne)
Odeszli: Michał Gabiński (MKS Dąbrowa Górn.), Jacek  Jarecki (PGE Turów Zgorzelec), Grzegorz Grochowski (Miasto Szkła Krosno), Sebastian Kowalczyk (King Szczecin), Filip Pruefer (Polpharma Starogard Gd.), Damian Pogoda (Miasto Szkła Krosno)
Plotki:

 

 

[3]Spójnia Stargard

Zostali: Krzysztof Koziorowicz (trener), Marcin Dymała, Wojciech Fraś, Hubert Pabian, Karol Pytyś, Maciej Raczyński, Konrad Koziorowicz, Bartłomiej Berdzik, Dominik Grudziński, Jacek Stefanowicz, Mateusz Pryć, Jakub Jaroszyński
Przyszli: Dawid Bręk (Miasto Szkła Krosno), Sebastian Szymański (Sokół Łańcut), Alan Czujkowski (Sokół Łańcut),
Odeszli: Damian Janiak (Polfarmex Kutno), Paweł Śpica (Enea Astoria Bydgoszcz), Paweł Bodych (wypożyczenie, Kotwica Kołobrzeg), Paweł Lewandowski
Plotki:

 

 

[4]Sokół Łańcut

Zostali: Dariusz Kaszowski (trener), Maciej Klima, Rafał Kulikowski, Marek Zywert
Przyszli: Kamil Zywert (Stelmet BC Zielona Góra), Artur Włodarczyk (AZS AGH Kraków), Adrian Warszawski (Miasto Szkła Krosno), Michał Sadło (ACK UTH Rosa Radom), Bartłomiej Karolak, (AZS UMCS Lublin)
Odeszli: Marcin Sroka (Miasto Szkła Krosno), Alan Czujkowski (Spójnia Stargard), Sebastian Szymański (Spójnia Stargard), Krzysztof Krajniewski (Pogoń Prudnik), Bartosz Czerwonka (AZS AGH Kraków), Jacek Balawender (UKS Basket Przemyśl), Patryk Buszta (UKS Basket Przemyśl), Jakub Misiąg (SSK Rzeszów)
Plotki:

 

 

[5]GKS Tychy

Zostali: Tomasz Jagiełka (trener), Hubert Mazur, Marcin Kowalewski, Piotr Hałas, Tomasz Deja, Dawid Słupiński, Jakub Fenrych, Jakub Zawadzki, Bassey Usendiah, Jakub Musiał, Szymon Woźniak.
Przyszli: Patryk Nowerski (Pogoń Prudnik), Damian Szymczak (SKK Siedlce), Norbert Kulon (King Szczecin), Filip Małgorzaciak (Miasto Szkła Krosno),
Odeszli: Karol Szpyrka (Pogoń Prudnik),Wojciech Barycz (Weegree AZS Politechnika Opolska), Radosław Basiński (Weegree AZS Politechnika Opolska), Tomasz Bzdyra (koniec kariery), Wojciech Zub (MCKiS Jaworzno), Marek Piechowicz (GTK Gliwice)
Plotki:

 

 

[6]Jamalex Polonia 1912 Leszno

Zostali: Łukasz Grudniewski (trener), Szymon Milczyński, Nikodem Sirjatowicz, Maciej Rostalski, Radosław Trubacz, Stanferd Sanny
Przyszli: Jakub Kobel (WKK Wrocław), Adam Kaczmarzyk (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.), Przemysław Wrona (AZS Koszalin), Kamil Chanas (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.)
Odeszli: Szymon Kiwilsza (AZS Koszalin), Jakub Koelner, Tomasz Stępień, Maksym Kulon (Zetkama Doral Nysa Kłodzko)
Plotki:

 

 

[7]meritumkredyt Pogoń Prudnik

Zostali: Tomasz Michalak (trener), Tomasz Prostak, Paweł Bogdanowicz, Michał Krawiec, Tomasz Nowakowski, Grzegorz Mordzak, Dawid Braszka
Przyszli: Krzysztof Krajniewski (Sokół Łańcut), Karol Szpyrka (GKS Tychy), Piotr Zieliński (R8 Basket Kraków), Maciej Strzelecki (Kotwica Kołobrzeg), Michał Wielechowski (Rawia Rawicz), Wiktor Czyżewski (Decka Pelplin), Łukasz Kukułka (Smyk Prudnik), Jędrzej Szymański (Asseco II Gdynia)
Odeszli: Patryk Nowerski (GKS Tychy), Adrian Mroczek – Truskowski (Śląsk Wrocław) Jarosław Bartkowiak, Norbert Kujon (Polonia Bytom?), Dawid Morawiec, Mateusz Moczulski 
Plotki:

 

 

[8]Biofarm Basket Poznań

Zostali: Przemysław Szurek (trener), Piotr Wieloch, Jakub Fiszer, Dawid Gruszczyński, Filip Struski, Mateusz Bręk, Adam Metelski, Mikołaj Kurpisz, Jakub Simon, Tomasz Smorawiński
Przyszli: Mikołaj Czyż (SMS PZKosz Władysławowo), Michał Samsonowicz (SMS PZKosz Władysławowo), Marcin Woroniecki (Biofarm Basket Suchy Las), Jarosław Giżyński (Biofarm Basket Suchy Las)
Odeszli: Mateusz Migała (SKK Siedlce), Wojciech Frąckowiak, Szymon Ryżek (Kotwica Kołobrzeg), Patryk Stankowski, Maciej Leszczyński (Rosa II Radom)
Plotki:  

 

 

[9]Kotwica Kołobrzeg

Zostali: Paweł Blechacz (trener), Łukasz Bodych, Paweł Dzierżak, Daniel Grujić, Dawid Neumann, Patryk Przyborowski, Adrian Małetko, Gracjan Dobriański, Paweł Pawłowski, Adrian Suliński, Dawid Mieczkowski
Przyszli: Szymon Ryżek (Biofarm Basket Poznań), Paweł Bodych (wypożyczenie, Spójnia Stargard)
Odeszli: Maciej Strzelecki (Pogoń Prudnik)
Plotki: 

 

 

 

[10]Elektrobud-Investment Znicz Basket Pruszków

Zostali: Marek Zapałowski (trener), Tomasz Madziar, Damian Cechniak, Andrzej Paszkiewicz, Adrian Kordalski, Mikołaj Stopierzyński, Bartłomiej Ornoch, Robert Cetnar, Wojciech Rajkowski
Przyszli: Damian Kalinowski (AZS AGH Kraków), Daniel Olszewski (Shmoolky Warszawa), Wojciech Hałas (Shmoolky Warszawa), Hubert Stopierzyński (Pro-Basket Kutno),
Odeszli: Damian Tokarski (Ksieżak Łowicz), Mateusz Szwed (Polfarmex Kutno), Michał Kierlewicz (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.)

 

 

[11]SKK Siedlce

Zostali: Rafał Rajewicz, Kamil Czosnowski, Rafał Sobiło, Rafał Król, Aaron Weres, Dawid Kołodziński, Bartosz Ożarek, Rafał Stefanik
Przyszli: Michał Spychała (trener), Bartosz Wróbel (AZS AGH Kraków), Mateusz Migała (Biofarm Basket Poznań), Karol Obarek (ACK UTH Rosa Radom)
Odeszli: Teohar Mollov (trener), Marcin Pławucki (Śląsk Wrocław), Damian Szymczak (GKS Tychy)
Plotki:

 

 

[12]Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Zostali: Radosław Hyży (trener), Michał Lipiński, Marcin Kowalski, Rafał Wojciechowski, Michał Weiss, Marcel Kliniewski, Maciej Muskała, Maksymilian Rogalewski, Mateusz Kasiński, Marc – Oscar Sanny
Przyszli: Michał Jodłowski (WKK Wrocław), Dominik Rutkowski (GTK Gliwice), Maksym Kulon (Jamalex Polonia 1912 Leszno)
Odeszli: Marcin Bluma (Śląsk Wrocław), Aleksander Leńczuk (AZS Koszalin)
Plotki:

 

 

[13]Enea Astoria Bydgoszcz

Zostali: Konrad Kaźmierczyk (trener), Mateusz Bierwagen, Patryk Gospodarek, Mateusz Fatz, Dorian Szyttenholm, Adrian Barszczyk, Jakub Kondraciuk, Kacper Przybylski
Przyszli: Łukasz Frąckiewicz (Asseco II Gdynia), Bartosz Pochocki (KSK Noteć Inowrocław), Paweł Śpica (Spójnia Stargard), Mikołaj Grod (KSK Noteć Inowrocław)
Odeszli: Sebastian Dąbek, Sebastian Laydych (koniec kariery), Mikołaj Motel (KK Warszawa), Filip Czyżnielewski, Łukasz Paul (KSK Noteć Inowrocław)
Plotki: przyjdzie Bogdan Kornijec (Domino Inowrocław)

 

[14]R8 Basket AZS Politechnika Kraków

Zostali: Rafał Knap (trener), Michael Hicks, Patryk Pełka, Michał Baran, Michał Hlebowicki, Marcin Malczyk, Piotr Renkiel, Wojciech Pisarczyk, Kacper Stalicki, Michał Kwiatkowski, Jakub Załucki, Piotr Stępak
Przyszli: Jakub Dłuski (Miasto Szkła Krosno), Aleksander Załucki (Asseco II Gdynia), Karol Sasnal (Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków )
Odeszli: Piotr Zieliński (Pogoń Prudnik), Przemysław Stecko, Jakub Dwernicki, Jakub Derkowski, Kamil Kamecki, Konrad Mamcarczyk (AZS AGH Kraków), Łukasz Pająk, Karol Siwak
Plotki:

 

 

[15]WKS Śląsk Wrocław

Zostali: Dominik Tomczyk (trener), Dominik Wilczek, Jakub Musiał, Aleksander Dziewa, Tomasz Żeleźniak, Wojciech Jakubiak, Mikołaj Barszcz, Sebastian Bożenko, Maciej Krakowczyk, Mikołaj Ratajczak, Mateusz Stawiak, Michał Sasik
Przyszli: Adrian Mroczek – Truskowski (Pogoń Prudnik), Marcin Bluma (Zetkama Doral Nysa Kłodzko), Karol Michałek (Polpharma Starogard Gd.), Marcin Pławucki (SKK Siedlce), Karol Kutta (Lee Academy)
Odeszli: Michał Musijowski (Miasto Szkła Krosno)
Plotki:

 

 

[16]KK Warszawa

Zostali: Paweł Hybiak, Michał Wojtyński, Tomasz Jaremkiewicz, Tomasz Rudko, Jakub Pietkiewicz, Krystian Koźluk
Przyszli: Grzegorz Malewski (Legia Warszawa), Mikołaj Motel (Enea Astoria Bydgoszcz)
Odeszli: Wojciech Szpyrka (Legia Warszawa)
Plotki: zostanie Andrzej Kierlewicz (trener)

 

[17]KSK Noteć Inowrocław

Zostali: Milos Sporar (trener), Kamil Maciejewski, Adam Lisewski, Seweryn Sroczyński, Krystian Rosiński, Damian Szczepanik, Marcin Rzosiński
Przyszli: Jakub Krawczyk (AZS AGH Kraków), Łukasz Paul (Enea Astoria Bydgoszcz), Rafał Malitka (Gimbasket Wrocław), Maciej Kościuk (Leeds Force), Mateusz Marciniak (Domino Inowrocław), Grzegorz Małecki (Siarka Tarnobrzeg)
Odeszli: Mikołaj Grod (Enea Astoria Bydgoszcz), Bartosz Pochocki (Enea Astoria Bydgoszcz), Dawid Adamczewski (Polfarmex Kutno)
Plotki:

Endnotes:
  1. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2017/07/siara.png
  2. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/Polfarmex-Kutno.png
  3. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/spojnia.png
  4. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/sokol.png
  5. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/gkstychyherb.jpg
  6. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/05/polonia-e1464081757279.jpg
  7. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/pogon.png
  8. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/04/biofarm.jpg
  9. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/kotwica-50.jpg
  10. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/znicz_logo.png
  11. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/skk-1.png
  12. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/04/doral.jpg
  13. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/asta.jpg
  14. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2017/07/r8.jpg
  15. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/06/wks-śląsk-wrocław.png
  16. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2017/07/kkkkk.jpg
  17. [Image]: http://probasket.pl/wp-content/uploads/2016/01/ksk.jpg

Source URL: http://probasket.pl/1lm-pierwszoligowa-karuzela-transferowa-skarb-kibica/