Meritumkredyt Pogoń Prudnik rozpoczęła nowy rok od wysokiej wygranej w Radomiu, dzięki czemu umocniła swoją pozycję w ścisłej czołówce w ligowej tabeli.

Spotkanie przeciwko ACK UTH Rosie Radom rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, jednak zawodnicy Pogoni szybko odrobili straty doprowadzając w trzeciej minucie spotkania do remisu po 5:5 za sprawą Patryka Nowerskiego. W połowie tej kwarty Rosa prowadziła jeszcze 12:8, ale od tego momentu Pogoń ruszyła do ataku uzyskując nawet sześciopunktową przewagę (20:14). Przed końcem kwarty Filip Zegzuła zdołał jeszcze trafić zza łuku, zmniejszając stratę po 10 minutach na 22:19. Już w pierwszej akcji drugiej odsłony ponownie rzutem zza linii 6,75 popisał się najlepszy w szeregach gospodarzy Filip Zegzuła doprowadzając do remisu. Biało-niebiescy odpowiedzieli serią 11:0 wychodząc na prowadzenie 33:22. Na przerwę goście schodzili przy swoim prowadzeniu 46:34 a w końcówce trzeciej odsłony meczu ich przewaga sięgnęła aż 17 punktów. Radomianie nie poddawali się i odrobili część, ale w ostatniej części spotkania to Pogoń pokazała swoją siłę i mądrość gry. Pozwoliła przeciwnikowi na zdobycie tylko 5 punktów, a sama zaaplikowała im 19 i tym samym odniosła pewną wygraną 76:53.

Mecz w Radomiu do udanych na pewno może zaliczyć Michał Krawiec, który spędził na parkiecie 15 minut zdobywając w tym czasie 10 punktów (3/3 za 2, 1/2 za 3, 1/1 za 1). Pierwsze minuty od trenera Michalaka otrzymał również powracający po kontuzji Dawid Morawiec, który na parkiecie spędził 11 minut.

„Michał stanął na wysokości zadania. Zagrał bez bojaźni i bardzo dojrzale. Zasłużył na duże pochwały. Zresztą cały zespół zagrał bardzo dobry mecz. Wiedzieliśmy, że chcąc zwyciężyć musimy bardzo twardo grać w defensywie. To się udało o czym świadczy mała ilość straconych punktów” – powiedział po meczu Tomasz Michalak, trener prudniczan.

ACK UTH Rosa Radom – meritumkredyt Pogoń Prudnik 53:76 (19:22, 15:24, 14:11, 5:19)

ACK UTH Rosa: Zegzuła 18, Bojanowski 13, Szymański 8, Sadło 6, Gos 2, Parszewski 2, Sobuta 2, Szczypiński 2, Obarek 0, Stanios 0, Wątroba 0

Pogoń: Nowakowski 21, Nowerski 15, Mordzak 13, Krawiec 10, Prostak 9, Bogdanowicz 8, Braszka 0, Morawiec 0.

W 17. kolejce meritumkredyt Pogoń Prudnik podejmie na własnym parkiecie Znicz Basket Pruszków.

źródło: meritumkredyt Pogoń Prudnik