W meczu zamykającym pierwszą rundę rozgrywek meritumkredyt Pogoń Prudnik pokonała Jamalex Polonię Leszno 82:74. Najwięcej punktów dla biało-niebieskich zdobyli Tomasz Nowakowski – 18 oraz Paweł Bogdanowicz – 17. Pierwszą rundę prudniczanie  zakończyli na piątym miejscu w tabeli.

Pogoń słabo rozpoczęła spotkanie, już po kilku minutach rywale prowadzili 7:2. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu 7:7, ale goście odpowiedzieli i znów prowadzili różnicą pięciu punktów. Od tego momentu Pogoń zaczęła grać dużo lepiej i do końca kwarty pozwoliła gościom zdobyć jedynie dwa punkty, a sama zaaplikowała im aż 14 oczek.Na początku drugiej kwarty Norbert Kujon trafił z dystansu i Pogoń prowadziła już 10 punktami(24:14). Wydawało się, że ma mecz pod kontrolą, ale Polonia szybko zaczęła niwelować straty.Gra stała się bardziej wyrównana i do szatni zespoły udały się przy stanie 37:33 dla gospodarzy.

Przebieg drugiej połowy wskazywał, że losy meczu będą się rozstrzygały az do końcowej syreny. Goście po celnym trafieniu zza łuku Tomasza Stępnia wyszli na prowadzenie 55:54. Od stanu 57:57 biało-niebiescy zaczęli stopniowo powiększać swoją przewagę, która wkrótce sięgnęła 12 punktów. Jamalex Polonia wykorzystała jednak błędy Pogoni i zdobywała punkty po szybkim ataku, zmniejszając straty do czterech punktów (71:67). W samej końcówce gospodarze nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrali 82:74.

„Trenerzy uczulali, że będzie przede wszystkim fizyczna, mocna gra. Leszno jest najlepiej zbierającą drużyną w lidze, więc muszą się „bić” pod tymi koszami i tak też było. Wiedzieliśmy, że będzie ciężki mecz. Oceniam pierwszą rundę na 4+. Można było oczywiście jedno więcej, dwa zwycięstwa wywieść, ale oceniam pozytywnie. Nie ma co teraz patrzeć w przeszłość, trzeba myśleć o przyszłości. Trzeba wygrywać jak najwięcej meczy, żeby przed play offami mieć jak najlepszą pozycję, żeby grać u siebie” – powiedział po meczu Paweł Bogdanowicz, zawodnik Pogoni.

meritumkredyt Pogoń Prudnik – Jamalex Polonia 1912 Leszno 82:74 (21:14, 16:19, 17:19, 28:22)

Pogoń: Nowakowski 18, Bogdanowicz 17, Prostak 16, Mordzak 13, Kujon 9, Mroczek-Truskowski 5, Nowerski 4, Bartkowiak 0.

Polonia: Rostalski 15, Trubacz 15, Sanny 14, Stępień 10, Koelner 8, Malona 6, Milczyński 5, Kiwilsza 1.

źródło: Pogoń Prudnik