Mecz 15. kolejki I ligi pomiędzy KSK Notecią Inowrocław a Zetkamą Doralem Nysą Kłodzko był ostatnim w barwach inowrocławskiego klubu dla Marcina Kowalewskiego. Czołowy strzelec rozgrywek zmienia barwy klubowe.


Marcin Kowalewski w barwach Noteci rozegrał 15 spotkań zdobywając 247 punktów co daje mu średnią 16,5 punktów na mecz. Spędzał na parkiecie średnio 31 minut stanowiąc o sile zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Żytkę. Rundę rewanżową zawodnik spędzi już w drużynie GKS-u Tychy, która z bilansem 9-6 plasuje się na szóstym miejscu ligowej tabeli. Trener tyszan, Tomasz Jagiełka już od pewnego czasu powtarzał, że potrzebuje w swoim zespole wysokiego zawodnika do walki pod koszem, jak i takiego zapewniającego kilka punktów w meczu. Idealnym kandydatem do takiej roli wydaje się być Marcin Kowalewski, który z GKS-em Tychy powalczy o czołowe lokaty w rozgrywkach.

Okazja debiutu w nowych barwach nadarzy się 7 stycznia, kiedy to GKS na własnym parkiecie zmierzy się z wiceliderem tabeli, Spójnią Stargard.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o