1LM: Łukasz Frąckiewicz wraca do Bydgoszczy

by Jan Melerski | 3 lipca 2017 22:18

Po dwóch latach rozłąki do składu bydgoskiej Astorii wraca Łukasz Frąckiewicz. Zawodnik podpisał z klubem dwuletni kontrakt. To kolejny powrót byłego zawodnika ” Asty”. Wcześniej po rocznym pobycie w Inowrocławiu powrócił Mikołaj Grod.

Łukasz Frąckiewicz to wychowanek bydgoskiego klubu młodzieżowego “Novum”. Dla młodego środkowego występy w barwach Asty to żadna nowość, bowiem bronił jej barw od 2013 do 2015 roku. Frąckiewicz był wtedy pierwszoplanową postacią ekipy Novum/Astorii, która w 2014 roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów we Wrocławiu. Jakiś czas później zawodnik przeniósł się do gdyńskiego Asseco. Tutaj także święcił sukcesy drużynowe. W 2016 roku środkowy zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski U- 20, gdzie jego drużyna ograła zespól Śląska Wrocław.

Frąckiewicz był podczas tego turnieju graczem pierwszej piątki. W tym samym sezonie wychowanek Novum zadebiutował również na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki, jednak rozegrał tylko siedem spotkań. Podczas minionych rozgrywek ponownie reprezentował barwy Asseco występując w ekstraklasie, a także II lidze. Na parkietach PLK notował on średnio  1.2 punktów i 0.9 zbiórki grając niecałe 4 minuty. Dużo lepiej prezentował się natomiast w drugiej lidze, gdzie dostarczał co mecz 13.2 punktów oraz 8.2 zbiórki. Dla bydgoskiej ekipy pojawienie się zawodnika ze stażem w Ekstraklasie to spore wzmocnienie. Co ciekawe, Frąckiewicz będzie dzielił pozycję centra z Mateuszem Fatzem. Obydwaj zawodnicy reprezentowali wspólnie barwy Astorii, podczas wspomnianego turnieju Mistrzostw Polski we Wrocławiu.

Łukasz Frąckiewicz ponownie w Bydgoszczy! https://t.co/Jx1nB4VKqV[1] pic.twitter.com/OqwYUyxrRa[2]

— Astoria Bydgoszcz (@EneaAstoria) 3 lipca 2017[3]

Źródło zdjęcia tytułowego: astoria.bydgoszcz.plEndnotes:
  1. https://t.co/Jx1nB4VKqV: https://t.co/Jx1nB4VKqV
  2. pic.twitter.com/OqwYUyxrRa: https://t.co/OqwYUyxrRa
  3. 3 lipca 2017: https://twitter.com/EneaAstoria/status/881941794740678656

Source URL: http://probasket.pl/1lm-lukasz-frackiewicz-wraca-do-bydgoszczy/