Kolejna seria gier w I lidze przyniosła kilka pojedynków miedzy zespołami sąsiadującymi w tabeli. Istotne zwycięstwa zanotowały m.in. Astoria Bydgoszcz i Noteć Inowrocław.

# Pojedynek na Torwarze od początku zdominowała Legia Warszawa. GKS Tychy dogonił Legię w trzeciej kwarcie, ale warszawianie zaliczając run 15:0 na dobre uciekli rywalowi. Na parkiecie brylował Cezary Trybański, zdobywca 17 punktów. Udany debiut zaliczył Grzegorz Kukiełka – 12 punktów i 7 zbiórek.

# Miasto Szkła Krosno nie oszczędza nikogo. Tym razem o sile lidera przekonała się Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która marzyła o zaciętym boju z faworytem rozgrywek. Do przerwy nie było jeszcze tak źle jak na koniec spotkania. Krośnianie rozgromili rywala różnicą 43 punktów. Aż pięciu zawodników trenera Michała Barana zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową.

# Z młodzieżą z ACK UTH Rosy Radom długo męczył się Max Elektro Sokół Łańcut. Trzecia kwarta zadecydowała o wyższości wicelidera I ligi, blisko piątego w tym sezonie double-double był Rafał Kulikowski, zabrakło mu do tego zaledwie jednego punktu (9 pkt. i 13 zb.) Po stronie Rosy dobrze zaprezentowali się zawodnicy z podwójnymi licencjami – Jakub Schenk i Filip Zegzuła.

# Zgodnie z oczekiwaniami, kibice w Prudniku obejrzeli interesujący i trzymający w napięciu mecz. Tutaj również dopiero po pierwszej połowie Meritumkredyt Pogoń Prudnik zdołała uzyskać przewagę, ale dopiero rzut zza łuku Grzegorza Mordzaka rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto zgarnie dwa punkty.

# Zespoły o podobnych potencjałach spotkały się w Bydgoszczy. Astoria musiała wygrać ze Zniczem Basket Pruszków, aby wciąż być w grze o miejsce w ósemce. Świetna dyspozycja Pawła Lewandowskiego pomogła miejscowym w odniesieniu ważnego zwycięstwa. Bydgoszczanin trafił pięć prób z dystansu na co nie mieli odpowiedzi pruszkowianie.

# Marazm w GTK Gliwice trwa. Wydawało się, ze gliwiczanie przełamią się w meczu z KSK Notecią Inowrocław, która notuje słabsze wyniki na wyjazdach. Podopieczni Łukasza Żytki pragnęli zwycięstwa równie mocno co rywale. Najjaśniejszą postacią zespołu z Kujaw był Łukasz Ratajczak, zdobywca 22 punktów. Nowy nabytek GTK, Marcin Stokłosa, zagrał 12 minut nie zdobywając żadnego punktu.

# SKK Siedlce znalazł się wreszcie na właściwym torze. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice opierał się przeciwnikowi przez 30 minut, ale w czwartej kwarcie siedlczanie nie pozostawili złudzeń katowiczanom. Kwarta wygrana 28:13 dała SKK zwycięstwo w pojedynku na dole tabeli.

# Po raz drugi w sezonie Exact Systems Śląsk Wrocław uległ Biofarmowi Basket Poznań. Gospodarze prowadzili już bardzo wysoko, ale wrocławianie nie poddawali się do samego końca, niwelując stratę do zaledwie ośmiu oczek. Na więcej nie wystarczyło już czasu i to Biofarm poprawił swój bilans.

Spotkania 17. kolejki I ligi:
ACK UTH Rosa Radom – Max Elektro Sokół Łańcut 58:69 (18:19, 16:17, 10:17, 14:16)
Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Miasto Szkła Krosno 61:104 (18:25, 15:26, 14:21, 14:32)
Meritumkredyt Pogoń Prudnik- Spójnia Stargard 65:61 (21:22, 15:15, 13:8, 16:16)
AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice – SKK Siedlce 63:86 (20:23, 15:16, 15:19, 13:28)
GTK Gliwice – KSK Noteć Inowrocław 74:77 (20:18, 21:25, 21:16, 12:18)
Astoria Bydgoszcz – Znicz Basket Pruszków 91:88 (23:21, 20:19, 24:27, 24:21)
Legia Warszawa – GKS Tychy 80:68 (27:17, 19:17, 19:18, 15:16)
Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław 84:73 (17:18, 17:6, 27:16, 23:33)