Kibice zgromadzeni w łańcuckiej hali obejrzeli zacięty pojedynek, w którym dogrywka była potrzebna, aby wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie pierwszą porażkę w sezonie poniosła Spójnia Stargard.

Gospodarze zmuszeni byli grać bez Alana Czajkowskiego, który z powodu zapisania na swoim koncie od początku sezonu trzech przewinień technicznych musiał odcierpieć karę, którą była pauza w hicie kolejki.

Pierwsze fragmenty meczu nie zapowiadały takiego obrotu sprawy. Sokół rzucił się na Spójnię od samego początku, doprowadzając do wyniku 18:3.Ambitnie grający przyjezdni, jak szybko stracili punkty, tak też szybko je odzyskali i po pierwszej kwarcie Max Elektro Sokół Łańcut prowadził 20:16. Druga odsłona maiła bardziej wyrównany przebieg. Znakomicie w szeregach gospodarzy prezentowali się Sebastian Szymański i Maciej Klima. Trzecia kwarta wydawała się być przełomową. Sokół sukcesywnie powiększał przewagę i wygrał tę ćwiartkę 18:8. Ostatnia część spotkania to dominacja gości, którzy wyszli już nawet na pięciopunktowe prowadzenia na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Celny rzut Jerzego Koszuty doprowadził jednak do dogrywki.

Dodatkowy czas gry znów lepiej rozpoczęli koszykarze Spójni. Skuteczny Maciej Klima i pewny Marcin Sroka pozwolili Sokołowi zatrzymać dwa punkty w Łańcucie i wrócić na fotel lidera pierwszej ligi.

„Ten mecz był takim przedsmakiem playoffów. Największym problemem była absencja naszego pierwszego rozgrywającego Marka Zywerta, który dziś na własne żądanie wyszedł ze szpitala, by pomóc zespołowi w tym bardzo ważnym meczu. Będziemy robić wszystko, żeby do kolejnych spotkań przygotować się jak najlepiej, by odnosić zwycięstwa w każdym spotkaniu. Tydzień temu było trochę smutku gdy pojawiła się pierwsza porażka, ale liga przyśpieszyła, możemy cieszyć się z dwóch kolejnych zwycięstw” – powiedział po spotkaniu Dariusz Kaszowski, trener łańcuckiego zespołu.

Nowy lider zmierzy się w przyszłą sobotę z Kotwicą Kołobrzeg na wyjeździe, a Spójnię czeka domowy mecz z meritumkredyt Pogonią Prudnik.

źródło: Sokół Łańcut

Zapraszamy na nasz profil zajmujący się tematyką I ligi mężczyzn: PROBASKET1LKosz